کد خبر: 493212 A

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که سه شنبه شب برای دیداری غیررسمی با پاپ فرانسیس و مقامات ایتالیایی به رم سفر کرده است، با یک سوپر اتومبیل زرهی موسوم به جانور که همانند یک تانک مقاوم است، در خیابان‌های پایتخت ایتالیا تردد خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا پس از سفر به عربستان و تل آویو، سه شنبه شب برای دیداری غیر رسمی وارد رم شده و صبح چهارشنبه، با پاپ فرانسیس و کاردینال پیئترو پارولین، نخست وزیر و پل ریچارد گالانگر، وزیر خارجه واتیکان دیدار کرده و سپس عازم کاخ ریاست جمهوری ایتالیا می‌شود و با سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ملاقات می‌کند.

وی سپس با پائولو جنتیلونی، نخست وزیر ایتالیا دیدار و درباره اجلاس سران جی 7 که روزهای جمعه و شنبه در جزیره سیسیل برگزار می‌شود، صحبت کرده و سپس عازم بروکسل خواهد شد.

ترامپ دراین سفر غیر رسمی 19 ساعته که در میان تدابیر بسیار شدید امنیتی برگزار می‌شود، با یک سوپر خودروی زرهی موسوم به «The Beast» (جانور) جابجا خواهد شد.

خبرگزاری کرونوس ایتالیا نوشت: سوپرخودروی زرهی دونالد ترامپ 8 تن وزن و دارای درهای فولادی به وزن درهای یک بوئینگ 757 است که در برابر انواع حملات ازجمله شیمیایی و بیولوژیکی نیز مقاوم است. این خودرو (Cadillac One) بیشتر شبیه یک پناهگاه زرهی چهار چرخ است. این جانور سیاه رنگ جزو 12 خودروی کاروان آمریکایی است که هر کدام یک و نیم میلیون دلار قیمت دارد و برای کاخ سفید طراحی و ساخته شده‌اند.

بدون شک، این جانور زرهی امن‌ترین خودروی جهان است و می‌توان آن را به یک تانک تشبیه کرد. شیشه جلوی این خودرو توان مقاومت در برابر گلوله را دارد و بدنه زرهی آن نیز 20 سانتیمتر ضخامت دارد و از فولاد، تیتانیوم، آلومینیوم و سرامیک ساخته شده است.

پنجره‌های این جانور با شیشه‌های نشکن ساخته شده و دارای 5 لایه پلی کربنات است، تنها پنجره‌ای که باز می‌شود متعلق به راننده خودرو است. در این خودرو کپسول‌های اکسیژن تعبیه شده‌اند تا در صورت حملات شیمیایی استفاده شود، همچنین ساک‌های خون هم گروه رئیس جمهوری در داخل خودرو تعبیه شده که می‌تواند در صورت نیاز مصرف شود.

در جلو پنجره مشبک این خودرو نیز سلاح‌هایی برای دفاع شخصی تعبیه شده و در صورت حمله حتی قادر به پرتاب گاز اشک آور است. در داخل آن نیز دوربین‌های مادون قرمز و سیستم ضد حریق تعبیه شده است.

این جانور چهارچرخ توسط رانندگان منتخب و آموزش دیده از سرویس‌های اطلاعاتی هدایت می‌شود. این خودرو همچنین دارای آنتنی است که می‌تواند همزمان با واشنگتن و پنتاگون در صورت بحران و اوضاع اضطراری در تماس باشد. همراه ترامپ یک کیف چمدانی بنام «Nuclear Football» نیز سفر می‌کند، کیفی که در صورت حمله نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهر رم پایتخت ایتالیا نیز از روز گذشته چهره امنیتی و نظامی پیدا کرده و مقامات ایتالیایی هرگونه تظاهرات ضد ترامپ را نیز ممنوع اعلام کرده‌اند.

منبع: ایرنا

دونالد ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر