کد خبر: 493234 A

قیمت‌های بازار آتی سکه در معاملات روز سه شنبه هم چنان تحت تاثیر جو روانی پیرامون نتیجه انتخابات با دورنمای ثبات و بهبود وضعیت سیاسی و اقتصادی در ماه‌های آینده و با تقویت جریان ریسک‌پذیری در داخل کشور در روندی کاهشی و فرسایشی قرار گرفتند.

جهان اقتصاد نوشت: این در حالی بود که قیمت دلار در بازار ارز با شناسایی کف قیمتی در محدوده ۳۷۳۰ تومان  از سوی معامله‌گران  با افزایش تقاضا مواجه شده است و تا نزدیکی محدوده ۳۷۵۰ تومان بالا آمد و قیمت طلای جهانی نیز به دنبال حادثه انفجار منچستر انگلیس و تداوم نگرانی‌های اقتصادی و سیاسی در یالات متحده  همچنان در نزدیکی سقف قیمتی هفته گذشته قرار گرفت.

همانطور که قبلا نیز اشاره شده بود حجم بالای خریدهای حقوقی‌های بازار در سررسیدهای نزدیک تر و مقاومت سکه نقدی در برابر ریزش با باقی ماندن در بالای مرز روانی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان از تشدید روند نزولی قیمت‌های بازار آتی سکه ممانعت کرده است برخی از معامله‌گران در بازار سکه نقدی تهران معتقدند که سفته‌بازان بزرگ درصدد داغ کردن  مصنوعی قیمت سکه نقدی قبل از ماه مبارک رمضان هستند به طور سنتی در ماه مبارک رمضان شاهد رکود تقاضا برای طلا در بازار داخل  هستیم.

بازار انحصاری سکه نقدی و احتکار سکه نقدی از سوی طلا فروشان از ماه‌های گذشته به دنبال روی کار آمدن اقای ترامپ در ایالات متحده در زیر سایه سکوت بانک مرکزی به تشدید حباب مثبت(بالابودن قیمت بازار از ارزش ذاتی ) به بالای ۱۲۰ هزار تومان از سوی سفته‌بازان بزرگ منجر شده است.

افزایش دامنه نوسان قیمت طلای جهانی در معاملات روز سه شنبه بر حجم معاملات بازار آتی سکه افزود و میزان موقعیت‌های باز در بازار آتی سکه نیز با افزایش مواجه شد که نشان از بالابودن روحیه در میان معامله‌گران برای تزریق نقدینگی و ورود به معاملات با توجه به برگشت قیمت‌های اونس طلای جهانی و قیمت دلار در بازار ارز به مدار صعودی بود.

تثبیت دولت فعلی برای چهار سال  آینده موجب افت انتظارات افزایشی در قیمت‌های ارز و طلا در کوتاه مدت شده است انتظار می‌رود دولت در ماه‌های ابتدایی با تثبیت شرایط فعلی بپردازد و روند اصلاحات اقتصادی برای ایجاد رونق اقتصادی به تدریج اجرایی نماید موضوعی که با کاستن از انتظارات برای جهش قیمتی دلار در آینده‌ای نزدیک به افت قیمت‌های بازار آتی سکه و تحت فشار قرار گرفتن فواصل قیمتی میان سررسیدهای بازار آتی سکه منجر شده است.

بازارهای  جهانی نیز در معاملات روز سه شنبه تحت تاثیر انفجار شهر منچستر در انگلیس قرار گرفتند امری که باردیگر موجب تقویت تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه امن شد انتظار می‌رود در ادامه با کاهش حساسیت‌ها شاهد برگشت ارامش وروال عادی به بازارها در پیدا نمودن سیگنال‌های جدید از مسیر افزایش نرخ‌های بهره در نشست چهارشنبه بانک مرکزی آمریکا باشیم.

یحیی حیدریان، معامله گر قراردادهای آتی سکه کارگزاری مبین سرمایه

انتخابات دولت سیاسی و اقتصادی نقدینگی ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر