کد خبر: 503707 A

شیخ ماهر حمود:

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت لبنان گفت: در قرآن و حتی فرهنگ یهودی و صهیونیستی، بازگرداندن قدس به آغوش مسلمانان وعده داده شده است.

«شیخ ماهر حمود» در گفت‌وگو با شفقنا لبنان با بیان این مطلب گفت: بازگشت قدس به آغوش امت اسلامی تنها پس از وحدت مسلمانان صورت می‌گیرد. متن این آیه کریمه که می‌فرماید:«باید وارد مسجد شوند» به صورت جمع و به صیغه مجهول آمده که منظور از آن همه مسلمانان است.

وی افزود: قضیه فلسطین بزرگتر از آن است که حاملش یک ملت، یک حزب و یا یک جبهه باشد؛ قضیه فلسطین قضیه امت اسلامی و آزادگان جهان است و باید متحد شوند تا به هدف مورد نظر برسیم.

رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت درباره دست کشیدن برخی از کشورهای عربی از احیای روز جهانی قدس گفت: باید اعتراف کنیم که این توطئه، بسیار بزرگ است و بیشتر حکومت‌های عربی و سران آنها با شرط و شروط خود و بدون توجه به جناح‌های معتبر اسلامی به سمت صلح با رژیم صهیونیستی گام برداشته‌اند. این نتیجه تراکم رویدادهای زیادی نظیر شکست‌های عربی، پس رفت علمی و فناوری موجود در بلاد عربی و تفرقه است و مهمترین آنها دوری از روح اسلام، اصالت آن و متونی است که به وحدت  و دوری از کینه و عدم توجه به جوسازی‌های دیگران دعوت می‌کند  زیرا اسرائیل براساس قرآن کریم و تورات از بین رفتنی است.

وی  در پاسخ به سوالی درباره انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس و ارتباط آن با قضیه فلسطین تصریح کرد: این موضوع باید بیش از پیش مسلمانان را تحریک کند و واکنش‌ها نسبت به گردنکشی آمریکا مناسب باشد؛ زیرا می‌دانیم که آمریکا این کار را خواهد کرد همانطور که بارها آن را تکرار کرده است.

شیخ حمود تاکید کرد: این درحالی است که افکار عمومی آمریکا و جهان چنین تصمیمی را نمی‌خواهند و اگر رخ دهد، مقاومت و حمایت از ایده روز قدس و موارد مرتبط اوج می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه شمار حامیان فضای تکفیری، تروریستی و انحرافی اندک است، افزود: اکثریت قریب به اتفاق  ملت فلسطین همچنان درباره تفنگ، مقاومت، انقلاب و آزادی سخن می‌گویند.

رئیس علمای مقاومت لبنان گفت: با وجود پسرفت‌های موجود در امت اسلامی، ما خوشبینیم زیرا تعداد این گروه نسبت به گروه مقاومت در غزه و لبنان و دیگر مناطق که نوک پیکان طرح آزادسازی هستند، اندکند و ایده روز قدس و آینده امت اسلامی ایده‌ای عملی است.

ماهر حمود  در پایان اظهار کرد: تمام تلاش ما بازگشت به سخن امام خمینی(ره) است که فرمودند: ان شا الله روزی خواهد رسید که همه مسلمانان برادرند و بذر فساد از سرزمین‌های اسلامی برداشته می‌شود و ریشه‌های اسرائیل فاسد از مسجد الاقصی و از سرزمین‌های اسلامی ما ریشه کن می شود و ان شاء الله همه با هم در قدس نماز وحدت اقامه می‌کنیم».

قدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر