کد خبر: 506255 A

زهرا نژاد بهرام، منتخب پنجمین دوره شورای شهر تهران:

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تهران تأکید کرد با توجه به اینکه ضروری است این مسئله موردتوجه قرار گیرد که شهر ما مدیریت جنسیتی نداشته باشد، برای تحقق این هدف اصراری نیست که ضرورتاً شهردار زن داشته باشیم تا از تبعیض‌ها جلوگیری شود.

زهرا نژاد بهرام، در گفت‌وگو با رویداد۲۴ بابیان اینکه گزینه‌های زن برای شهرداری توسط زنان شورا مطرح خواهد شد گفت: ما در این زمینه زنان توانمندی داریم که می‌توانند تأثیرگذار باشند قطعاً بین گزینه‌هایی که برای شهرداری مدنظر است زنان هم حضور دارند. طبیعتاً زنان شورا نسبت به این گزینه‌ها کمی حساس‌تر هستند.

او افزود: ازآنجایی‌که هر عضو شورا باید در جریان انتخاب شهردار سه گزینه را به‌عنوان کاندیدا معرفی کند و بعد از آن گزینه‌های نهایی بارأی شورا انتخاب شوند انتخاب شهردار زن هم به این بستگی دارد که این گزینه‌ها چقدر رأی می‌آورند.

نژادبهرام در ادامه افزود: با توجه به اینکه ضروری است این مسئله موردتوجه قرار گیرد که شهر ما مدیریت جنسیتی نداشته باشد، برای تحقق این هدف اصراری نیست که ضرورتاً شهردار زن داشته باشیم تا از تبعیض‌ها جلوگیری شود.

او تاکید کرد: درواقع حضور یک زن به‌عنوان شهردار به‌تنهایی نمی‌تواند به رفع تبعیض‌های موجود در شهر برای زنان کمک کند؛ بنابراین به جز طرح اسم زنان برای شهرداری لازم است نکات دیگری هم برای حضور مؤثر زنان موردتوجه قرار گیرد.

نژاد بهرام همچنین با اشاره به اینکه گزینه‌های زن برای انتخاب به‌عنوان شهردار قوی هستند، گفت: اینکه لزومی ندارد شهردار زن انتخاب کنیم به این معنا نیست که گزینه‌های ما جدی نیستند، در حال حاضر گزینه‌های جدی و قوی زن مطرح هستند که امیدواریم بارأی اعضا در لیست کاندیداهای نهایی قرار گیرند.

منتخب پنجمین دوره شورای شهر تهران افزود: مدیریت زنان خصوصاً در مسائل شهری به علت ظرافت‌هایی که نگاه آن‌ها به این مسائل دارد و همچنین با توجه به اینکه نماینده نیمی از جامعه هستند می‌تواند علاوه بر اینکه اتفاق جدیدی است بسیار تأثیرگذار هم باشد. بنابراین گزینه‌های زن برای شهرداری به‌اندازه گزینه‌های مرد جدی هستند و همه‌چیز بستگی به رأی اعضا دارد.

او در ادامه تشریح کرد: با همه این‌ها اصلاح‌طلبان شورا قول داده‌اند مدیری پاک دست و برنامه محور انتخاب کنند که به همه بخش‌های جامعه ازجمله زنان توجه یکسان داشته باشد؛ بنابراین چه این فرد زن باشد و چه مرد نماینده تمام مردم شهر تهران اعم از زنان است و باید به همه مسائل جامعه به‌صورت یکسان نگاه کند.

نژاد بهرام همچنین با اشاره به فعالیت کمرنگ اعضای زن شورای پیش و به دنبال آن توجه نشدن به موضوعات مربوط به زنان در دوره‌های قبلی گفت: علاوه بر این در این دوره تلاش می‌شود که با تشکیل فراکسیون زنان شورای شهر که 6 زن در آن حضور دارند بیش‌ازپیش از حقوق زنان به‌طور خاص دفاع کنند و با توجه به اینکه نقش مؤثر زنان در شوراهای پیش کمرنگ بود ما تلاش می‌کنیم آن رویه را تکرار نکنیم و با حضور مؤثر خود در شورا مطالبات شهری زنان را به گوش همه رسانده و به‌طور خاص در این زمینه فعالیت کنیم.

شهرداری تهران زهرا بهرام نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر