کد خبر: 511662 A

حوادث سیاسی در هفته گذشته هم در فضای مجازی بازتاب‌های خاص خود را داشت

جهان اقتصاد نوشت: اولین حاشیه به سخنان عارف در شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بازمی‌گشت. در روزهایی که رئیس جمهوری مشغول تمهید و تدارک و چینش کابینه دوازدهم است، بازهم حاشیه ها بر متن غلبه یافته سر هر گفته و نکته ای، به اظهار نظر پرداخته و حاشیه پردازی می کنند.

محمدرضا عارف، به عنوان رئیس فراکسیون امید مجلس در اظهار نظری کاملا منطقی ضمن آنکه تاکید کرده رئیس جمهوری مدیون اصلاح طلبان است، بر این نکته نیز پای فشرده که اصلاح طلبان به دنبال سهم خواهی نیستند و از رئیس جمهوری خواسته که پیرامون تشکیل کابینه با فراکسیون امید مشورت کرده و مردان کابینه را با هم اندیشی و بهره گیری از نظرات نمایندگان حامی دولت چینش کند.

این صحبت‌ها واکنش‌های زیادی در فضای مجازی داشت. بسیاری جملات عارف را سهم خواهی تفسیر کردند و به او خورده گرفتند. عارف گفته اصلاح طلبان یعنی مجموعه یک گفتمان و حامل آن، مضاف بر آنکه برای جلوگیری از هرگونه سوء تفاهم تاکید کرده که جریان اصلاح طلب به دنبال سهم خواهی نیست؛ گویا می دانسته که عده ای گوش به زنگ غوغا هستند! این حاشیه‌ها خوراک خبری خوبی برای رسانه‌های مخالف روحانی به ارمغان آورد.

توییت میرسلیم که داستان دار شد

مصطفی میرسلیم نامزد حزب موتلفه در انتخابات در توئیتی به قرارداد نفتی توتال اشاره کرد و نوشت به عنوان یک ایرانی، طبق ماده۲ قانون دسترسی آزاد به اطلاعات؛ خواهان شفافیت قرارداد نفتی توتال هستم، قانون مهلت پاسخ را ۱۰روز مشخص کرده است

کاربران توئیتر در واکنش به این توئیت مطالبی نوشتند و از عدم شفافیت در قسمت‌های مختلف انتقاد کردند قراردادهای قرارگاه خاتم ، قراردادهای ستاد اجرایی فرمان امام سرنوشت ۵۷٨ میلیارد دلار درآمد نفتی دوره احمدی نژاد، پرونده ۱۸٫۵ میلیارد دلار طلا که در ترکیه توقیف شد، پرونده سال۸۴ قالیباف، میزان درآمد و قراردادهای آستان قدس رضوی، وضعیت سیاسی مدیران صدا و سیما، فعالیتهای موسسات فرهنگی ای هستم که بودجه‌ی دولتی هنگفت دریافت می‌کنند و …. از مسائلی بود که مردم در توییتهایی مشابه توییت میرسلیم خواستار شفافیت درباره آنها شده بودند!

کاسبی بالای قبر دختربچه!

مرگ جانسوز آتنا اصلانی از دیگر اتفاقات تلخ هفته گذشته بود. آتنا دختری هفت ساله بود که ظاهرا بعد از تعرض کشته شده است. بعد از این اتفاقات یکی از روحانیون حاضر در توئیتر در مطلبی کشته شدن آتنا را به مسئله حجاب ربط داد و نوشت قاتل آتنا خانم‌هایی هستند که لباسای محرک و چسب که همه جای دنیا فقط قشر خاصی می‌پوشند امان از جوان‌ها می برند.

این توئیت با اعتراض گسترده فعالان شبکه‌های اجتماعی مواجه شد. محمدعلی آهنگران در توئیتی نوشت نگاههای شهوت آلود،افکار بیمار جنسی ومردسالاری غریزه محوری است که در لجن زاری از خشک مغزی غوطه ور است جناب شیخ! خود ما مقصریم. الهام فخاری عضو شورای شهر تهران نیز در توئیتی به این مطلب شدیدا اعتراض کرد و نوشت قاتل آتنا، ستایش و بسیاری دیگر نادانی،پافشاری بر نادانی و تلاش مستمر برای سر خود را زیر برف کردن است. این اعتراضات در نهایت منجر به حذف توئیت مورد اشاره شد.

خندوانه!

برنامه خنداننده شو هم در این هفته همچنان حاشیه داشت و تندروهای مذهبی به آن اعتراض می‌کردند. همچنان که اعتراض به فیلم اکسیدان هم ادامه دارد. باید دید آیا این اعتراضات در نمایش فیلم اکسیدان یا توقف خندوانه تاثیری خواهد داشت؟

آستان قدس رضوی دلار فضای مجازی مردان طلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر