کد خبر: 518373 A

سرمربی پرتغالی در دوران مربی‌گری خود به شیوه خاص خودش به صحبت درباره مربیان و بازیکنان دیگر پرداخته است.

ژوزه مورینیو و آنتونیو کونته به دعوای رسانه‌ای خودشان همچنان ادامه می‌دهند. هفته پیش بود که کونته در مصاحبه‌ای اعلام کرد که نمی‌خواهد سرنوشت مورینیو را داشته باشد و بعد از قهرمانی اخراج شود. همین باعث شد که آقای خاص به شیوه خودش بعد از بازی با والرنگا جواب کونته را این طور بدهد: تمایلی به حرف زدن درباره صحبت‌های کونته ندارم چون دوست ندارم موهایم را از دست بدهم.

اشاره مورینیو به این مساله است که در سال‌های اخیر از کاشت مو استفاده کرده است. با این حال این تنها موردی نیست که مورینیو به شیوه خودش با انتقاد و طعنه به حریف خود می‌پردازد؛. او قبلا نیز این کار را بارها انجام داده بود که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

* لیونل مسی

57529815

بعد از اخراج دل اورنو در بازی چلسی و بارسلونا بعد از برخورد با لیونل مسی که مورینیو معتقد است که مسی بزرگنمایی کرد: “در زبان کاتالانی به تقلب چه می‌گویید؟ آیا مسی به خاطر بزرگنمایی محروم خواهد شد؟ بارسلونا یک شهر فرهنگی است که سالن‌های تئاتر زیادی دارد و این بچه خیلی خوب یاد گرفته است. او خیلی خوب بزرگنمایی و نقش بازی کردن را یاد گرفته است.”

* کریستیانو رونالدو

57529819

در سال ۲۰۱۳ بعد از داستان‌های زیاد از رابطه رونالدو و مورینیو، این مربی به صحبت درباره کریستیانو رونالدو پرداخت و گفت: “من سالها مربی‌گری کردم. از سال ۲۰۰۰ به عنوان سرمربی فعالیت کردم و قبل از آن به عنوان مربی کار می‌کردم. قبل از آن هم مربی بودم و در بزرگترین تیم‌های جهان به عنوان مربی فعالیت کردم و مربی‌گری بازیکنان زیادی را از جمله رونالدو برعهده داشتم. البته منظرو من رونالدوی اصلی (برزیلی) است نه آن یکی.”

* آرسن ونگر

57529812

“من فکر می‌کنم که آرسن ونگر یکی از افراد فضول است. بعضی افراد هستند که وقتی به خانه می‌روند با تلسکوپ زندگی دیگر افراد را می‌بینند و مدام درباره آنها حرف می‌زنند. ونگر دوست دارد مدام درباره چلسی حرف، حرف و حرف بزند.”

* نیوکاسل

57529813

بعد از بازی دفاعی نیوکاسل در بازی برابر چلسی: ” شما می‌تواند یک گاو به زمین بفرستید و مانع گل زدن حریف شوید. می‌توانید ۱۰ بازیکن خودتان را روی خط دروازه بگذارید ولی فوتبال این نیست. فوتبال به هنر با توپ نیاز دارد.”

* پپ گواردیولا

57529811

“من دو قهرمانی در لیگ قهرمانان دارم و او یک قهرمانی دارد که آن هم با رسوایی استمفورد بریج به دست آمد. اگر من آن قهرمانی را کسب می‌کردم خجالت می‌کشیدم. اگر امسال هم (۲۰۱۳) قهرمان اروپا شود، با رسوایی سانتیاگو برنابئو به دست آمده است.”

* دیدیه دروگبا

57529814

زمانی که مورینیو سرمربی اینتر شد و به دیدار چلسی در لیگ قهرمانان رفت: ” من دیگر مربی چلسی نیستم و وظیفه ندارم از بازیکنان چلسی دفاع کنم پس اگر بگویم که دیدیه دروگبا یک تمارض‌کن به تمام معنا است، اشتباه نکرده‌ام.”

* رافائل بنیتس

57529818

بعد از انتخاب بنیتس به عنوان جانشین مورینیو در اینتر و انتقاد از سرمربی پرتغالی: “من فکر کردم که او از من به خاطر قهرمانی که برای اینتر آوردم تشکر کند ولی این کار را نکرد. بروید از هواداران اینتر بپرسید که نظرشان درباره من و او چیست.”

* کلودیو رانیری

57529817

در سال ۲۰۰۸ ژوزه مورینیو به انتقاد از رانیری پرداخت و گفت: “رانیری پیر است و هیچ قهرمانی‌ای کسب نکرده است. من وقتی می‌خواستم سرمربی اینتر شوم روزی پنج ساعت ایتالیایی می‌خواندم تا بتوانم با رسانه‌ها و بازیکنان صحبت کنم. او الان پنج سال است که در انگلیس مربی‌گری می‌کند و برای گفتن صبح به خیر و عصر به خیر مشکل دارد.”

* کارلو آنچلوتی

57529820

“مربیانی در اروپا هستند که بیش از یک بار قهرمان اروپا شدند ولی فقط یک مربی بوده است که برتری ۳ بر صفر در دیدار نهایی را با شکست عوض کرده است. او ۶۸ سال سن دارد و شما می‌توانید ببینید که من در مدت کوتاه مربی‌گری چه عناوینی کسب کردم که او در این سال‌ها کسب کرده است.”

چلسی رسوایی کریستیانو رونالدو هنر سانتیاگو برنابئو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر