کد خبر: 536062 A

غرویان:

محسن غرویان، استاد حوزه و دانشگاه درباره موضوع فقدان حضور شناسنامه‌های جامعه روحانیت در این تشکل از جمله مرحوم هاشمی رفسنجانی، ناطق نوری و حسن روحانی گفت: علما و روحانیت باید به شکلی باشند تا اکثر مردم به آنها توجه کنند و تضرر در مسائل سیاسی برای جریان‌ها و جبهه‌های و احزاب سیاسی از چشم مردم افتادن است به این معنی که مردم به آنها اعتنا نکنند.

وی تصریح کرد: ضرر سیاسی کمی نیست که رای مردم درست گزینه مقابل گزینه مورد نظر جامعه مدرسین و روحانیت بود.

غرویان در خصوص تفاوت‌های جامعه روحانیت مبارز در دهه گذشته نسبت به قبل گفت:  شخصیت‌هایی همچون  آیت الله مهدوی کنی و مرحوم هاشمی رفسنجانی دارای محبوبیتی در بین مردم بود که از درک نظر مردم و احترام به نظر و خواسته‌های آنان نشات می‌گرفت و مردم نیز این افراد را دلسوز و خدوم می‌دیدند و به آنها محبت دارند.

وی تاکید کرد : وقتی شخصیت‌هایی از این دست وامثال آقای ناطق و هاشمی و روحانی از جامعه روحانیت و مدرسین کناره گرفتند این تشکل گرفتار تفکرات تند جناحی شدند و این خط فکری از بیرون به آنها القا شد و نتیجه همین شد که آقایان مصباح و یزدی از خبرگان حذف شدند.

استاد حوزه و دانشگاه تاکید کرد: تضرر سیاسی جز این نیست که چهره‌های اعتدالی از ما کناره گیرند و مردم نگاهمان را دنبال نکنند.

غرویان همچنین تاکید کرد: روحانیون از جامعتین برای درگیر شدن در مباحث انتخاباتی گلایه دارند و انتظار ندارند جامعه روحانیت و جامعه مدرسین کاندید مورد حمایت قرار دهند و شان خود را رعایت نکنند.

غرویان خاطر نشان کرد: به نظر می‌آید از بین رفتن تفکر اعتدالی با فقدان مهدوی کنی و هاشمی رفسنجانی باعث منزوی شدن دیدگاه‌های جامعتین شد.

منبع: عصر ایران

احزاب سیاسی جامعه حسن روحانی هاشمی رفسنجانی روحانیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر