کد خبر: 537964 A

گفت‌وگویی با فریماه فرجامی پس از مدت‌ها؛ از همکاری با کیمیایی تا همبازی‌شدن با لیلا حاتمی

بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون از بازگشت به این عرصه با فیلم تازه ای از مسعود کیمیایی خبر داد.

فریماه فرجامی بازیگر با سابقه سینما سالهاست که به علت بیماری از این عرصه دور شده است. این بازیگر سینما بعد از نقش‌آفرینی‌های شاخص در آثاری همچون سرب، مادر، نرگس و اجاره نشین‌ها، چندین سال دوری از سینما را تجربه کرد و حال بعد از مدت‌ها با بهبود شرایط جسمی‌اش قصد بازگشت به عرصه بازیگری را دارد.

البته فرجامی طی سالیان اخیر در معدود آثاری همچون زهر عسل، کاغذ دیواری زرد و آب و آتش نقش‌های کوچکی را ایفا کرده است اما همچنان جای خالی بازی‌های به یادماندنی وی در سینمای ایران خالی است.

طی چند ماه گذشته با بهبود وضعیت جسمانی این بازیگر سینما، امیدها برای بازگشتش به سینما جدی‌تر شده و خودش نیز در چندین گفت‌وگو از علاقه‌اش به بازیگری دوباره صحبت کرده است.

به همین بهانه خبرگزاری میزان، به سراغ این بازیگر پیشکسوت رفته و در گفت‌وگویی تفصیلی در مورد سالهای کم‌کاری، تنهایی و دوری از سینما با فرجامی به گفت‌وگو نشسته است که در ادامه خواهید خواند:

خوشبختانه با خبر شدیم که این روزها از لحاظ جسمی و روحی اوضاع برای شما بسیار بهتر شده است. آیا فعالیتی هم در عرصه بازیگری داشته‌اید؟

در حال حاضر که مشغول بازی در پروژه خاصی نیستم و به کارهای شخصی‌ام می‌پردازم. البته پیشنهاداتی داده شده اما هنوز مشغول به کاری نشده‌ام و فقط پیشنهادات را بررسی می‌کنم.

با این وجود فعلاً برنامه‌ای برای بازگشت به بازیگری ندارید؟

اتفاقا برعکس برنامه‌های زیادی دارم. پیشنهادات جدی در ماه‌های اخیر داشته ام و قرار است به طور قطع در دو فیلم جدید از مسعود کیمیایی و بهمن کامیار به ایفای نقش بپردازم. پروژه مسعود کیمیایی بسیار جدی است و به زودی در فیلم وی بازی می‌کنم.

بازگشت دوباره شما به سینما برای بسیاری خوشایند است. چه چیزی دلیل اصلی بازگشتتان به بازیگری است؟

من عاشق سینما و بازیگری هستم و تشنه‌ام تا نقشی خاص و متفاوت به من پیشنهاد شود تا دوباره با قدرت به سینما بازگردم. نقش‌های کوتاه زیادی در این سالها بازی کردم اما حالا منتظر یک نقش جدی و متفاوت هستم. پیشنهاد کیمایی می‌تواند همین اتفاق خاص برای من باشد.

فریماه فرجامی

چند وقت پیش مصاحبه‌ای از قول شما منتشر شده بود که در مورد بازیگری صحبت کرده بودید. جریان آن مصاحبه چیست؟

بله. شنیده‌ام که به تازگی مصاحبه‌ای از من منتشر شده و خبرهایی را از من نقل قول می‌کنند. من طی دو سال گذشته بسیار کم مصاحبه کرده‌ام و مخصوصاً مصاحبه اخیر را به طور کامل تکذیب می کنم. آخرین باری که امسال مصاحبه و یا گفت‌وگویی داشتم به نوروز و برنامه شبکه اول سیما بر می گردد و بعد از آن مصاحبه ای نداشتم.

مشغولیت شما در ماه‌های اخیر چه بوده است؟ آیا سینما را به طور جدی دنبال می‌کنید؟

این روزها خیلی کم به سینما می‌روم و اگر فیلم بسیار شاخصی باشد دنبال می‌کنم. آخرین بار فیلم فروشنده اصغر فرهادی را دیدم که به نظرم فیلم بسیار خوبی بود.

نقش‌های متفاوت و گوناگونی در کارنامه شما وجود دارد. آیا نقشی هست که بیشتر از همه دوست داشته باشید؟

در میان آثاری که در آنها به ایفای نقش پرداختم مادر را خیلی دوست دارم. علی حاتمی مرد سالم و کاربلدی بود و بدون شک کار با حاتمی آرزوی هر بازیگری است. آرزویی که من به آن رسیدم.

فریماه فرجامی

به جز مادر چه نقش‌هایی را در خاطره نگه داشته‌اید؟

در واقع من اکثر کارهایم را دوست دارم چون همیشه سعی کرده ام که کار بد قبول نکنم اما در این میان مادر، سرب و نرگس بهترین تجربه‌های بازیگری من است.

چند وقت پیش دختر علی حاتمی به دیدارتان آمد؟ از آن دیدار کمی بگویید.

بله. لیلا حاتمی عزیز مدتی پیش به دیدار من آمد. بسیار به من لطف داشت و هنوز هم دارد و گه‌گاه به من سر می‌زند. آخرین باری هم که به ملاقاتم آمد اتفاق بسیار شیرینی بود زیرا سیمرغ بلورینش برای بهترین بازیگر نقش اول زن در فیلم رگ خواب را به من هدیه داد. البته آن موقع هم زیاد دوست نداشت این اتفاق خبری شود و به همین دلیل در سکوت این اتفاق افتاد.

فریماه فرجامی

آیا آرزویی وجود دارد که هنوز در عرصه بازیگری به آن نرسیده باشید؟

من بازیگری را دوست دارم اما آرزوی بزرگی نیست که در سینما به آن نرسیده باشم. بیشتر از آرزو به اتفاقات ویژه فکر می‌کنم. به عنوان مثال به تازگی پیشنهاد ویژه ای داشته ام و قرار است در فیلمی با "لیلا حاتمی" همبازی شوم.

پس باید منتظر حضور قدرتمند شما در سینما و بازیگری باشیم؟

تمام تلاشم را می‌کنم تا با بهتر شدن شرایط جسمی‌ام دوباره با چند کار خوب و قوی به سینما و بازیگری برگردم. پیشنهادات خوبی شده و منتظر اتفاقات بزرگی هستم.

فریماه فرجامی

گفتنی است، یکی از معروف‌ترین سکانس‌های تاریخ سینما به بازی فرجامی و اکبر عبدی در آخرین سکانس فیلم مادر بر می گردد. این سکانس دارای ویژگی‌های فراوانی بوده و به نوعی خط معرف فیلم سینمایی مادر به حساب می‌آید.

اکبر عبدی سینما و تلویزیون لیلا حاتمی مسعود کیمیایی مصاحبه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر