کد خبر: 541832 A

در ژاپن مناطق متروکه زیادی هست که سالها به حال خود رها شده‌اند؛ یکی از این مکان‌های متروک و در عین حال ترسناک یک شهربازی‌ به اسم تاکاکانونوما هست که در ۲۵۰ کیلومتری شمال توکیو قرار دارد و کسی اطلاعات چندانی از آن ندرد و حتی جای دقیق آن هم مشخص نیست. این پارک را بر روی هیچ کدام از نقشه‌های ژاپنی نمی‌توانید پیدا کنید چون آنقدر اسرار آمیز است که بر روی هیچ نقشه‌ای وجود ندارد.

تنها اطلاعاتی که از این پارک وجود دارد این است که در سال ۱۹۷۳ باز و دو سال بعد هم تعطیل شد. هیچ کس به درستی نمی‌داند که چرا این پارک در سال ۱۹۷۵ بسته شد بعضی‌ها می‌گویند علت تعطیلی پارک، سیستم بد فروش بلیت‌های آن بود اما محلی‌ها می‌گویند بر روی ترن هوایی‌های این پارک آنقدر آدم‌ها مردند تا این پارک را تعطیل کردند.

11111

این پارک در سال ۱۹۸۶ دوباره باز شد؛ اینکه چرا بعد از ۱۱ سال دوباره این پارک را باز کردند هم عجیب است؟ شاید منتظر بودند تا تعمیرات کافی بر روی پارک انجام شود و شاید هم می‌خواستند آنقدر زمان بگذرد تا مردم اتفاق‌های بد پارک را از یاد ببرند اما دلیل بازگشایی دوباره آن هر چه که بود پارک دوباره در سال ۱۹۹۹ برای همیشه بسته شد چون آنقدر پارک‌های بزرگتری وجود داشت که مردم تمایلی برای رفتن به این پارک نداشتند.

111111

بعد از بسته شدن پارک تمام وسایل آن به حال خود رها شدند؛ عکس‌های این پارک نشان می‌دهد که چرخ و فلک و ترن هوایی‌های آن کاملا زنگ زده‌اند و محوطه  آن پر از درختان جنگلی شده است. چیزی که این پارک را ترسناکتر می‌کند این است که همیشه مه غلیظ پارک را در بر گرفته و فضایی اسرار آمیز به آن داده است.

1111111

بعدها در سال ۲۰۰۶ ادعا شد که این پارک خراب شده و دیگر هیچ وسیله‌ای در آن وجود ندارد اما یک سال بعد یک شهروند بریتانیایی گفت که به این پارک رفته و اثری از خرابی در آن ندیده است. او برای اینکه حرف‌های خود را ثابت کند عکس‌های زیادی از قسمت‌های مختلف پارک انداخت که همان وسایل زنگ زده شهر بازی را سر جای خود نشان می‌داد.

عده‌ای می‌گویند در یکی از عکس‌های این عکاس که ورودی مه گرفته پارک را نشان می‌دهد در وسط تصویر عکس دختر ۶ ساله‌ای دیده می‌شود که لباس‌های سفید پوشیده و با صورتی جدی و بی تفاوت به عکاس زل زده است!

بازی ژاپن شهروند پارک متروکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر