کد خبر: 547979 A

با پیروزی قابل قبول در حزب راست میانه سباستین کورتس 31 ساله در یکی از قمارهای سیاسی در تاریخ اخیر صدر اعظم اتریش شد.تا زمانی که کورتس نامزدی خود را اعلام نکرده بود حزب مردم در نظرسنجی‌ها عقب بود اما در بعدازظهر یکشنبه مردی که روزنامه‌ها به او لغب پسر شگفت انگیز را دادند درکنار رنگ فیروزه‌ای جنبشش با صدای تشویق‌ها روبرو شد.

روزنامه تجارت به نقل از گاردین نوشت: با کسب بیش از 31 درصد آرا کورتس موقعیت تصمیم گیری برای تشکیل دادن یا ندادن ائتلاف با گروه را ناسیونالیست را دارد. با تشکیل جنبش "مردم جدید"خود ،کورتس به گروه سیاستمداران اروپایی با ایدئولوژی ناسازگارپیوست که انرژی تازه ای را به حزب میانه رو تزریق کرد.

منتقدان می‌گویند پیروزی کورتس به قیمت پذیرش دستور کار دیکته شده راست‌های ناسیونالیست خواهد بود. کورتس درجریان کمپین خود به طور مداوم وعده بستن راه پناهندگان در بالکان را وعده داد.

ماموریت او برای کسب آرای با استفاده از عقاید پوپولیستی باعث شد تا برخی حقایق نادرست را مطرح کند.

یکی از مشاوران رهبر حزب ناسیونالیست FPÖ معتقد است حزب کورتس مانیفست اقتصادی این حزب را دقیقا برای خود برگزیده است.

هر دو حزب خواستار مالیات کمتر بر درآمدها بودند.درعین حال طرفداران کورتس او را به دلیل ایجاد استراتژی جدید برای برخورد با راست‌های افراطی می‌ستایند.

در فهرست وزرای کابینه کورتس 50 درصد زن هستند. این امر امکان دارد تا صدراعظم جدید اتریش به دیگر کشورهای اروپا بیاموزد چطور با پوپولیسم راستگرا برخورد کند.

ترجمه: فاطمه مهتدی

اتریش روزنامه تجارت سباستين کورتس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر