کد خبر: 104469 A

با حضور چهره‌های مطرح بین المللی:

در این کنگره، یکی از روش‌های نوین در پیوند بافت لثه توسط پروفسور همازاده، محقق و مدرس برجسته ایرانی و استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که برای نخستین بار در جهان ثبت و معرفی شده است در قالب یک کارگاه علمی به صورت جراحی زنده ارایه می‌شود.

ایلنا: سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران با حضور جمعی از متخصصان رشته پریودنتولوژی و دیگر رشته‌های مرتبط و نیز با حضور چهره‌های مطرح بین المللی ۸ تا ۱۰ آبان ماه امسال در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیامک یعقوبی دبیر این کنگره با اعلام خبر فوق گفت: هدف برپایی این کنگره، آشنایی هر چه بیشتر متخصصان رشته پریودنتولوژی با دانش روز این رشته، آشنایی بیشتر با تکنولوژی و فناوری روز دنیا و نیز ارتقای سطح علمی پریودنتولوژیست‌ها و تبادل اطلاعات میان دندانپزشکان داخل و خارج کشور است.

وی با اشاره به اینکه رشته پریودنتولوژی(بیماری‌های لثه و بافت‌های نگهدارنده دندان) به طور مستقیم مرتبط با بیماری‌های لثه، جراحی لثه و کاشت ایمپلنت‌های دندانی است، خاطر نشان ساخت: در این کنگره یافته‌های جدید در مورد علل بروز بیماری‌های لثه و چگونگی پیشگیری از آن‌ها، روش‌ها و تکنیک‌های جدید در جراحی‌های لثه و کاشت ایمپلنت‌های دندانی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

یعقوبی تصریح کرد: در سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران، پنج می‌ه‌مان خارجی از کشورهای امریکا، ایتالیا، فرانسه و لبنان خواهیم داشت که تمام آنان از برجسته‌ترین استادان در رشته تخصصی خود هستند.

وی گفت: برای اولین بار پروفسور «کارل میش» که از چهره‌های برجسته در علم ایمپلنتولوژی است به عنوان سخنران مدعو در این کنگره حضور خواهد داشت.

دبیر سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران ادامه داد: در این کنگره، یکی از روش‌های نوین در پیوند بافت لثه توسط پروفسور همازاده، محقق و مدرس برجسته ایرانی و استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که برای نخستین بار در جهان ثبت و معرفی شده است در قالب یک کارگاه علمی به صورت جراحی زنده ارایه می‌شود.

وی گفت: در مجموع همزمان با برپایی این کنگره ۱۵ کارگاه در مورد مباحثی همچون لیزر، دنچرهای متکی بر ایمپلنت، تکنیک جراحی غیر تهاجمی در لثه، طرح لبخند، پروتز موقت ایمپلنت، کدکم و تکنیک‌های بخیه در جراحی‌های دهان که از سوی کمیته علمی کنگره طراحی شده و در آن‌ها از بهترین و مجرب‌ترین استادان دانشگاه‌ها به منظور تدریس استفاده شده در کنار کارگاه‌هایی که از سوی شرکت‌های تولید کننده یا وارد کننده لوازم و تجهیزات دندانپزشکی با هدف معرفی محصولات خود طراحی شده‌اند، برگزار خواهد شد.

به گفته یعقوبی از میان مقاله‌های تحقیقاتی رسیده به دبیرخانه کنگره، چند پژوهش ارزشمند که در زمینه پیشگیری و درمان صورت گرفته به عنوان نامزد دریافت لوح تقدیر و جایزه از طرف کمیته علمی کنگره انتخاب شده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین همزمان با برپایی این کنگره، نمایشگاه جانبی با حضور اکثر شرکت‌های تولید کننده یا وارد کننده محصولات دندانپزشکی در زمینه پیشگیری یا درمان بیماری‌های پریودنتال(لثه) برپا خواهد شد که در آن لوازم جراحی، انواع موارد مورد نیاز در پیوندهای بافت نرم یا استخوان و یا در زمینه ایمپلنت‌های دندانی به فعالیت مشغولند، ارایه می‌شود.

دبیر سیزدهمین کنگره انجمن پریودنتولوژی ایران افزود: در این کنگره برای نخستین بار، تورنمنت دانشجویی برگزار می‌شود که در آن علاوه بر رقابت دانشجویان در زمینه علمی، توانایی آنان در زمینه نحوه ارایه مطالب در قالب یک سخنرانی علمی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و این تورنمنت زمینه رقابت میان دانشجویان دندانپزشکی را از سراسر کشور فراهم می‌آورد.

استاد دانشگاه ایتالیا ایران جراحی جهان درمان درمان بیماری رقابت فرانسه لبنان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر