کد خبر: 109567 A

ایرج راد مطرح کرد؛

در حال حاضر مکانی که برای نگهداری این سالمندان در نظر گرفته شده خیلی گسترده نیست و ظرفیت آن ۱۱ نفر از هنرمندان تئاتر و ۱۴ نفر از هنرمندان سینما است.

ایلنا: یک بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد از قطع یک‌ماهه بیمه هنرمندان و روزنامه نگاران از سوی تامین اجتماعی گفت: این کار به آنهایی که ۴۵ یا ۵۰ سال سن دارند بسیار لطمه میزند.

" ایرج راد " در همایش تکریم منزلت سالمندان و خانواده های آنها از راه اندازی خانه سالمندان هنرمند تئاتر با همت سازمان بهزیستی ابراز خشنودی کرد و گفت: آرزو دارم روزی فرا برسد که برای همه هنرمندان رشته های مختلف مکانی در نظر گرفته شود که این افراد که در زمینه فرهنگ و هنر به مملکت خود خدمت کرده اند در زمان کهن سالی نگرانی نداشته باشند و بتوانند از انتهای زندگی لذت وافر ببرند و به نوعی ارجمندی و بزرگواری آنها از این طریق تأمین شود.

او ادامه داد: متأسفانه گاهی پیش می آمد که هنرمندان عزیز ما در سن بالا و در تنهایی و عزلت فوت می‌کردند و بعد از ۱۴ یا ۱۵ روز که از فوتشان می گذشت تازه دیگران از آن مطلع می شدند. و این بسیار اسفناک بود اما خوشبختانه با راه اندازی این مراکز امکان نگهداری از هنرمندانی که کسی را ندارند فراهم شده است.

راد گفت: در حال حاضر مکانی که برای نگهداری این سالمندان در نظر گرفته شده خیلی گسترده نیست و ظرفیت آن ۱۱ نفر از هنرمندان تئاتر و ۱۴ نفر از هنرمندان سینما است.

این هنرمند گفت: این امکان که این هنرمندان در زمان سالمندی و کهولت می‌توانند در کنار هم باشند امکان خوبی است چون یکدیگر را می‌شناسند و زبان هم را می‌فهمند و این مرکز در واقع مرکز تحقیقاتی و پژوهشی خواهد بود چون تاریخ زنده هنر کشور در آن نهفته شده است.

راد همچنین از اینکه بیمه هنرمندان و روزنامه نگاران حدود یک ماه است که قطع شده است انتقاد کرد و گفت: متأسفانه بیمه تأمین اجتماعی هنرمندان و روزنامه نگاران قطع شده است و برای آنهایی که ۴۵ یا ۵۰ سال بیشتر دارند از این مسئله بسیار لطمه می بینند.

او از مسئولان خواست که این مشکل حل شود و هرچه زودتر بیمه هنرمندان و روزنامه نگاران احیا شود.

بازیگر سینما و تلویزیون بهزیستی تامین اجتماعی تئاتر خانواده سالمندان فرهنگ و هنر فوت روزنامه هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر