کد خبر: 113250 A

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

به رغم وجود متخصصان و نرم افزارهای مختلف برنامه ریزی در کشور متاسفانه هنوز در این زمینه خلأ‌ها و نقایص زیادی در کشور وجود دارد و عدم قدر‌شناسی و بهره برداری از متخصصان IT موجب جذب آنان در بهترین مراکز دنیا شده است.

ایلنا: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: پیشبرد امور وزارتخانه تخصصی بهداشت بدون توسعه IT میسر نیست.

به گزارش ایلنا، سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح «مرکز ملی داده‌های سلامت» این پروژه را بزرگ‌ترین طرح IT دولت در بخش سلامت دانست و گفت: استفاده از IT در دنیا روز بروز در حال گسترش است و یک وزارتخانه تخصصی مثل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشبرد امور خود چاره‌ای جز دستیابی به تکنولوژی‌های IT و بهره برداری از امکانات آن ندارد.

وی با ذکر اینکه خوشبختانه مردم با اجرای طرح هدفمندی و کارت سوخت و سیستم بانکی به طور کلی با مزایای IT آشنا شده‌اند، اظهار داشت: با راه اندازی این مرکز ملی به عنوان بزرگ‌ترین طرح فناوری اطلاعات دولت در بخش سلامت به ویژه در زمینه مالی، می‌توان برای راحتی مردم در زمینه انجام کار‌هایشان در بخش سلامت گام‌های مهمی در آینده برداشت.

هاشمی تاکید کرد: این مرکز یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های ملی و زیرساختی است که موجب توسعه خدمات الکترونیک دولت می‌شود.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: به رغم وجود متخصصان و نرم افزارهای مختلف برنامه ریزی در کشور متاسفانه هنوز در این زمینه خلأ‌ها و نقایص زیادی در کشور وجود دارد و عدم قدر‌شناسی و بهره برداری از متخصصان IT موجب جذب آنان در بهترین مراکز دنیا شده است.

وی اظهار داشت: ما حتی در مقایسه با کشورهای همسایه خودمان از کمترین آمار‌ها در حوزه سلامت بی‌بهره‌ایم که امیدواریم با توسعه چنین مراکزی در سطح استان‌ها بتوانیم علاوه بر جمع آوری و بهره‌مندی از آمار و اطلاعات حوزه سلامت تصدی گری‌های غیرضروری وزارت بهداشت را نیز به نحو چشمگیری کاهش دهیم.

بهره گیری از IT برای تأمین حقوق شهروندی

هاشمی بر ضرورت بهره گیری از IT برای تأمین حقوق شهروندی مردم تأکید و تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با آن همه گوناگونی مأموریت‌هایی که دارد در این زمینه از ما جلو‌تر است.

وی افزود: وقتی می‌توان خدمات را الکترونیک کرد، دلیلی ندارد مردم برای انجام یک کار کوچک از اقصی نقاط کشور به تهران یا از اقصی نقاط تهران به مرکز شهر مراجعه کنند.

وی ارائه این خدمات را حق مردم دانست و گفت: جالب اینست که نام ارائه این حقوق به مردم را گذاشته‌ایم «تکریم ارباب رجوع»!

وی با تأکید بر رسیدگی به زیرساخت‌های آی تی در استان‌ها برای محرومیت زدایی در این زمینه، گفت: راه اندازی یک سامانۀ یکپارچه IT در کشور استان‌ها را نیز از محرومیت‌هایی که در این زمینه دارند نجات خواهد داد.

وی در پایان کمک گرفتن از بخش خصوصی برای کاهش تصدی گری‌های وزارت بهداشت در برخی از کارهای قابل واگذاری تأکید کرد.

آی تی بخش خصوصی بهداشت درمان و آموزش حقوق دولت سلامت وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر