کد خبر: 117643 A

این عمل پیوند نهمین مورد اهداء عضو در سال جاری و دومین مورد در هفتۀ اخیر بود که این روند بیانگر تأثیر ترویج فرهنگ اهدای عضو در بین جامعه و البته با حمایت و فرهنگ سازی رسانه‌ها است.

ایلنا: کلیه‌ها و کبد یک کودک ۱۰ ساله رامهرمزی که در سانحه تصادف با موتور سیکلت دچار مرگ مغزی شده بود با رضایت پدر و مادر به سه بیمار نیازمند اهدا شد.

به گزارش ایلنا، پس از اعلام رضایت خانواده «حامد حسینی»، کبد و دو کلیۀ این کودک ۱۰ ساله رامهرمزی، با تلاش تیم پیوند بیمارستان گلستان اهواز از بدن وی خارج شد.

فوق تخصص پیوند اعضاء بیمارستان گلستان و مدیر مرکز فراهم آوری و پیوند اعضاء دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، در جریان انجام این پیوند گفت: این کودک ۱۰ ساله بر اثر برخورد موتورسیکلت با وی در رامهرمز، دچار آسیب شدید مغزی شده و به بیمارستان گلستان اهواز انتقال داده شد.

امین بحرینی افزود: متأسفانه با توجه به شدت جراحات، روز چهارشنبه پس از تست‌ها و آزمایش‌های ویژه و دقیق، مرگ مغزی حامد برای پزشکان محرز شد و با تلاش دفتر هماهنگی پیوند اعضاء، چند ساعت بعد خانوادۀ حسینی به عمل خداپسندانۀ اهداء اعضای فرزندشان رضایت دادند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: مرگ مغزی زمانی رخ می‌دهد که ساقه مغز کاملا از کار می‌افتد. برای اطمینان از مرگ مغزی در دو نوبت چندین تست از بیمار گرفته می‌شود و پس از اطمینان، مرگ مغزی اعلام می‌شود.

بحرینی تصریح کرد: دو کلیه و کبد حامد حسینی از بدن وی خارج شد و به دلیل اینکه بیمار گیرنده‌ای با شرایط سنی وی در استان خوزستان وجود نداشت، اعضاء برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان شهید نمازی شیراز انتقال داده شد.

وی خاطرنشان کرد: این عمل پیوند نهمین مورد اهداء عضو در سال جاری و دومین مورد در هفتۀ اخیر بود که این روند بیانگر تأثیر ترویج فرهنگ اهدای عضو در بین جامعه و البته با حمایت و فرهنگ سازی رسانه‌ها است.

اهدای عضو بیمارستان ترویج فرهنگ تصادف جامعه رسانه فرهنگ سازی مرگ مغز اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر