کد خبر: 117841 A

مراسم کلنگ زنی اولین خانه امید، فردا دوشنبه سیزدهم آبانماه با حضور استاندار کردستان، فرماندار، شهردار، رییس شورای شهر، مدیر نمایندگی صندوق بازنشستگی کشوری استان و مسئولان کانون بازنشستگان در شهر سنندج انجام خواهد گرفت.

ایلنا: مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری از تاسیس خانه‌های امید برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته کشوری خبر داد.

به گزارش ایلنا، ایراندخت عطاریان با بیان این مطلب گفت، احداثخانه‌های امید با هدف ایجاد شرایط رفاهی و تفریحی، استفاده و بهره برداری از توانمندیهای بازنشستگان، برای گذراندن اوقات فراغت این قشر فرهیخته و افزایش مشارکت بازنشستگان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی به عنوان رویکرد جدید صندوق بازنشستگی کشوری در دولت تدبیر و امید دنبال خواهد شد.

وی افزود: با همفکری کار‌شناسان و نمایندگان کانونهای بازنشستگی و متناسب با نیازمندیهای این قشر خانه‌های امید طراحی و ساخته خواهد شد.

به گفته عطاریان خانه‌های امید شامل بخشهایی همچون کانون خدمات مشاوره، خانه سلامت، مرکز ادبی، هنری، کافی نت، کافی شاپ، سالن ورزشی، مرکز فعالیت‌های قرآنی، خانه آموزش بویژه در حقوق شهروندی، واحدهای مشاوره و کاریابی، واحد فناوری اطلاعات است، که این مجموعه بزرگ فرهنگی اجتماعی در خدمت بازنشستگان کشوری خواهد بود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به تاسیس اولین خانه امید در استان کردستان اظهار داشت: مراسم کلنگ زنی این مرکز بزرگ فرهنگی فردا دوشنبه سیزدهم آبانماه با حضور استاندار کردستان، فرماندار، شهردار، رییس شورای شهر، مدیر نمایندگی صندوق بازنشستگی کشوری استان و مسئولان کانون بازنشستگان در شهر سنندج انجام خواهد گرفت. در این استان بیش از ۱۷ هزارو ۵۰۰ نفر بازنشسته مشترک صندوق بازنشستگی کشوری هستند..

وی افزود: از حمایت‌های نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان محلی به ویژه استاندار کردستان که در جهت رفاه حال بازنشستگان خدماتی ارایه می‌دهند تشکر می‌کنم.

عطاریان ادامه داد منابع مالی احداثخانه‌های امید تامین شده و ان شاءا… تا پایان سال تعداد دیگری از خانه‌های امید در استانهای مختلف کشور برای یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته احداثخواهد شد.

استان کردستان اوقات فراغت بازنشستگی دولت شورای شهر فرماندار فعالیت های فرهنگی مجلس شورای اسلامی منابع مالی سنندج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر