کد خبر: 119700 A

وزیر بهداشت:

در حال حاضر ۴۰ هزار پرسنل داریم که در دانشگاه‌ها استخدام شده و قراردادی هستند اما سازمان مدیریت برای آن‌ها ردیف ندارد و مجبوریم حقوق آن‌ها را از درآمد اختصاصی بدهیم.

ایلنا: وزیر بهداشت گفت: ۴۰ هزار پرسنل وزارت بهداشت بلاتکلیف هستند و بیمارستان‌های زیادی در گذشته افتتاح و سه روز بعد تعطیل شده‌اند.

به گزارش ایلنا، حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه گردهمایی مدیران ارشد پرستاری سراسر کشور اظهار داشت: مشکلات پیش آمده در بحثدارو به دلیل تحریم‌ها نبوده بلکه ناشی از تحریم‌های بانکی بوده که غیرمستقیم متوجه مردم می‌شود و بسیار ناجوانمردانه است. البته در ماه‌های اخیر گشایشی ایجاد شده که امیدواریم طی مذاکرات انجام شده در ژنو با حفظ منافع مردم، مشکلات ارسال پول و تأمین نیاز مردم برطرف شود.

وزیر بهداشت در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره کمبود برخی واکسن‌ها از جمله فلج اطفال گفت: یک میلیون دوز واکسن فلج اطفال وارد کشور شده و سه میلیون دوز دیگر نیز تا دو هفته آینده وارد کشور می‌شود و لذا مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به جلسه اخیر هیات دولت برای بررسی مشکلات حوزه سلامت گفت: رییس‌جمهور در این جلسه تأکید داشت که به وعده‌های قبل از انتخابات در حوزه سلامت عمل شود بنابراین در حمایت از بخش بهداشت و درمان ‌‌نهایت تلاش‌ صورت می‌گیرد. در این راستا مصوبه‌ای تنظیم می‌شود که ظرف امروز یا چهارشنبه چنانچه به تصویب برسد و کارگروه ویژه‌ای در دولت برای تدوین برنامه‌ای منظم تشکیل می‌شود. اجرای این برنامه مشکلات حوزه سلامت را ظرف چهار سال آینده به حداقل می‌رساند.

هاشمی همچنین با اشاره به آلودگی هوا و تعطیل مدارس ابتدایی شهر تهران گفت: افراد کم سن و سال، سالمندان و بیماران قلبی و عروقی تا جایی که امکان دارد از ظاهر شدن در خارج از منزل پرهیز کنند و در این رابطه پایگاه‌های اورژانس، آموزش‌های لازم را دیده‌اند و در میادین پررفت و آمد شهر مستقر شده‌اند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه اظهار داشت: متأسفانه برخی از بیمارستان‌ها بدون در نظر گرفتن تمهیدات لازم و تأمین تجهیزات و نیروی انسانی افتتاح و سه روز بعد هم بسته می‌شوند. علت این امر این است که پرسنلی که باید در این بیمارستان‌ها استخدام شوند، ردیف بودجه آن‌ها را سازمان مدیریت تعیین نمی‌کند.

وی بااشاره به اینکه به علت مشکلات اعتباری توان اجرای قوانین از جمله تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را نداریم، افزود: در حال حاضر ۴۰ هزار پرسنل داریم که در دانشگاه‌ها استخدام شده و قراردادی هستند اما سازمان مدیریت برای آن‌ها ردیف ندارد و مجبوریم حقوق آن‌ها را از درآمد اختصاصی بدهیم.

وزیر بهداشت گفت: این بیمارستان‌ها افتتاح می‌شوند اما برای تجهیزات آن‌ها فکری نشده و ناقص هستند برخی هم که تجهیزات دارند پرستار و نیروی انسانی ندارند بنابراین ما بیمارستانی را افتتاح خواهیم کرد که همه اجزای آن آماده باشد.

بهداشت و درمان بیمارستان پول حقوق درآمد رییس جمهور سالمندان شهر تهران مشکلات وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر