کد خبر: 122168 A

تضمین سلامت مواد غذایی از سوی مسئولان مربوطه که در قانون برنامه پنجم توسعه نیز مطرح بوده امروز مورد توجه نمایندگان قرار گرفت.

ایلنا: عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از بررسی وضعیت «سلامت مواد غذایی» در جلسه‌ای با حضور مسئولان سازمان استاندارد و سازمان غذا و دارو خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، عبدالرحمان رستمیان در تشریح جزییات جلسه روز گذشته کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و رئیس سازمان استاندارد برگزار شد، افزود: در این جلسه سئوالاتی مبنی بر سلامت مواد غذایی در کشور از سوی نمایندگان مطرح شد.

وی ادامه داد: در جلسه روز گذشته مقرر شد مسئولان با بررسی دقیق محصولات غذایی موجود در بازار شبهات درباره وجود آلودگی در آن‌ها را مشخص کنند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تضمین سلامت مواد غذایی از سوی مسئولان مربوطه که در قانون برنامه پنجم توسعه نیز مطرح بوده امروز مورد توجه نمایندگان قرار گرفت.

رستمیان با بیان اینکه بحثبرنجهای آلوده نیز با حضور مسئولان مذکور مطرح شده، گفت: مقرر شد علاوه بر ارایه گزارشی بزودی در این باره مسئولان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان نیز برای ارایه پاره‌ای توضیحات در خصوص شایعاتی مبنی بر واردات و تولید برنجهای آلوده در کشور در کمیسیون حاضر شوند.

وی با یادآوری همچنین به موضوع نحوه تهیه کالباس و سوسیس در کشور اشاره کرد و افزود: در جلسه روز گذشته در خصوص نظارت دقیق بر کیفیت گوشتهای مورد استفاده در کالباس و سوسیس نیز تاکیداتی از سوی نمایندگان شد که مسئولان قول مساعد دادند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: موضوع تعیین میزان سموم در میوه‌ها نیز مطرح شد که باید وزارت بهداشت هر چه سریع‌تر گزارشی در این خصوص نیز به کمیسیون ارایه کند.

استاندارد برنج بهداشت و درمان خانه ملت سلامت عضو هیئت رئیسه قانون برنامه پنجم توسعه مواد غذایی وزارت بهداشت وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر