کد خبر: 122851 A

کارگزاران حوزه گزینش باید جزء صالحان و شایستگان باشند تا بتوانند وظایفشان را به درستی انجام دهند و بر مراقبت از این ویژگی نیز مبادرت ورزند.

ایلنا: سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) بر رعایت عدالت و شایسته سالاری و صالح گزینی در گزینش کارگزاران این نهاد تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره)، حسین انواری در همایش تخصصی روسا و کار‌شناسان هسته‌های گزینش سراسر کشور که در سالن شهید مدنی این نهاد برگزار شد، ضمن تسلیت ایام محرم و اشاره به حادثه عاشورا، این ایام را فرصتی برای بازنگری اعمال و رفتار عنوان کرد وگفت: اسوه‌های ایثار و مقاومت در تمامی ابعاد در فاجعه عظیم کربلا درس آموز و قابل الگو برداری و این درس‌ها و پیامهای روشن حادثه کربلا، انسان ساز و تامین کننده زندگی سعادتمندانه بشر است.

وی در ادامه ضمن تسلیت رحلت مرحوم حبیب الله عسگر اولادی، نماینده ولی فقیه در این نهاد، شخصیت وی را ماندگار و الگو برای آیندگان عنوان کرد و افزود: مرحوم حبیب الله عسگر اولادی جزء نخستین لبیک گویان حضرت امام خمینی(ره) قرار گرفت و در دوران جوانی با اعتقاد به دو رکن مردم سالاری دینی و اصل ولایت فقیه در صحنه حاضر شد.

وی به الگوهای رفتاری و ابعاد فکری مرحوم حبیب الله عسگر اولادی در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، تعلیم و تربیت، دین باوری و همچنین اهتمام وی به حل مشکلات مردم اشاره و اظهار کرد: باید خودمان را با این الگوهای رفتاری و ارزشهای تولید شده مرحوم حبیب الله عسگر اولادی منطبق کنیم.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) در بخش دوم سخنان خود به سلامت کارگزاران حوزه گزینش اشاره کرد و افزود: کارگزاران حوزه گزینش باید جزء صالحان و شایستگان باشند تا بتوانند وظایفشان را به درستی انجام دهند و بر مراقبت از این ویژگی نیز مبادرت ورزند.

انواری به تفاوت امر گزینش در کمیته امداد با سایر دستگاه‌ها با توجه به جایگاه و ویژگیهای این نهاد اشاره کرد و گفت: کمیته امداد جوشیده از متن انقلاب اسلامی است که توسط حضرت امام خمینی(ره) تاسیس شده و تحت نظارت عالیه ولایت فقیه قرار دارد، دارای هویت دینی و پایبند به اصول و مبانی اسلامی، متکی بر تقوا، ولایت مدار، عدالت محور و ارزش گرا، تامین کننده عزت و کرامت انسانی و متکی بر حضور و مشارکت مردم و مدافع حقوق محرومان و آرامش دهنده آلام نیازمندان و پیام آور فرهنگ احسان و ایثار و انفاق و نیکوکاری است.

وی ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های این نهاد انقلابی و دینی، در شرایط کنونی نیازمند نیروی انسانی هستیم که کار و مسئولیت در این نهاد را امانت، ادای تکلیف و به عنوان عبادت بداند و در قبال آن پاسخگو باشد و این مسئولیت را به عنوان آزمایش الهی برای خودش تلقی کند.

عضو شورای مرکزی کمیته امداد امام خمینی(ره) بر رعایت معیارهای حاکم بر گزینش نیروی انسانی اشاره کرد و افزود: اعتقاد به مبانی ارزشی، دینی و انقلابی از لحاظ تفکری و عملی، برخورداری از تربیت صحیح و اصالت خانوادگی، تعهد و تخصص، نظارت پذیری،، پاکدامنی و تقوا، امین بودن، تجربه و کارآمدی، مسئولیت پذیری، قانون گرایی، شادابی در کار، از جمله ویژگیهایی است که در گزینش نیروهای جدید باید مورد توجه واقع شود.

انقلاب اسلامی تعلیم و تربیت حضرت امام خمینی دین روابط عمومی عاشورا کربلا کمیته امداد کمیته امداد امام خمینی نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر