کد خبر: 126283 A

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

اکنون ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا دچار چاقی و اضافه وزن هستند و ۴۰۰ میلیون نفر نیز دیابت دارند / رشد سالانه چاقی در ایران حدود یک درصد است..

ایلنا: رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد ۲۵ میلیون نفر در ایران دچار چاقی و اضافه وزن هستند.

به گزارش خبرنگارایلنا، علی‌اصغر پیوندی امروز در حاشیه چهارمین کنگره پیشگیری و درمان چاقی ایران گفت: از این تعداد هفت تا هشت میلیون نفر، چاق و حدود ۱۷ میلیون نفر اضافه وزن دارند که این آمار در زنان بیشتر است و در کودکان نیز آمار رو به افزایشی دارد.

وی بااشاره به اینکه حدود ۱۵-۱۰ درصد کودکان ایرانی چاق هستند، افزود: رشد سالانه چاقی در ایران حدود یک درصد است. به همین علت لازم است تا اقدامات فرهنگی گسترده‌ای در مورد پیشگیری از چاقی، انجام و اقدامات مداخله‌ای در این باره صورت پذیرد تا شاهد روند رو به کاهش چاقی در کشور باشیم.

پیوندی در ادامه استفاده از گوشواره‌ها، چسب‌ها، گن‌های لاغری و مانند آن را در کاهش اضافه وزن موثر ندانست و گفت: این ابزار بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و مردم نباید فریب آن را بخورند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: اکنون ۵۰۰ میلیون نفر در دنیا دچار چاقی و اضافه وزن هستند و ۴۰۰ میلیون نفر نیز دیابت دارند.

ایران چاقی چاقی و اضافه وزن درمان رشد زنان علوم پزشکی شهید بهشتی کودکان لاغری وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر