کد خبر: 127171 A

رئیس انجمن داروسازان تهران به ایلنا خبر داد؛

انجمن داروسازان نظارت بر داروخانه‌ها را با هماهنگی سازمان غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی به عهده خواهد گرفت / انجمن داروسازان از حدود سه سال پیش به صورت آزمایشی در ۴۵۰ داروخانه یک سری اقدامات اجرایی را در تهران، اصفهان، شیراز و گیلان آغاز کرده است که هیچ مشکلی هم در اجرای آن‌ها نداشتیم.

ایلنا: ‌ رئیس انجمن داروسازان تهران گفت: انجمن داروسازان نظارت بر داروخانه‌ها را با هماهنگی سازمان غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی به عهده خواهد گرفت.

" جلیل سعیدلو " در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به واگذاری بخشی از تصدی سازمان غذا و دارو از جمله نظارت بر تجویز و مصرف منطقی دارو، اطلاع رسانی درباره دارو‌ها، نظارت بر داروخانه‌ها به سازمان نظام پزشکی گفت: این اقدام در راستای رها شدن سازمان غذا و دارو از تصدی‌گری اجرایی می‌شود.

رئیس انجمن داروسازان تهران تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان نظام پزشکی، سازمانی نزدیک به این اقدام را بسیار مثبت می‌دانم.

سعیدلو با اشاره به اینکه همچنین قسمت مربوط به امور داروخانه‌ها به انجمن داروسازی واگذار می‌شود، افزود: در‌‌ نهایت امور اجرایی داروخانه‌ها از طریق سازمان نظام پزشکی و با هماهنگی انجمن داروسازان اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این کار در مرحله نهایی است، افزود: قرار است تفاهم نامه‌ای بین سازمان غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی امضا شود و همچنین متعاقب آن یک تفاهم نامه بین انجمن داروسازی و سازمان نظام پزشکی تدوین خواهد شد تا قسمتی از امور اجرایی مربوط به داورخانه‌ها که تاکنون دانشگاه‌های علوم پزشکی انجام می‌دادند به سازمان نظام پزشکی و انجمن داروسازان واگذار شود.

وی با اشاره به اینکه این کار در یک پروسه زمانی یک تا ۵/۱ساله صورت می‌گیرد، افزود: این اقدام که از نظر ما مترقی و پیشرفته است به نفع مجموعه صنف و مردم خواهد بود.

سعید لو در پاسخ به این سوال که آیا انجمن داروسازان آمادگی پذیرش چنین مسئولتی را دارند، افزود: این انجمن از حدود سه سال پیش به صورت آزمایشی در۴۵۰ داروخانه یک سری اقدامات اجرایی را در تهران، اصفهان، شیراز و گیلان آغاز کرده است که هیچ مشکلی هم در اجرای آن‌ها نداشتیم با استقبال همکاران نیز مواجه شد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا انجمن دارسازان توان نظارت برداروخانه ها را دارد، گفت: بله و در ‌‌نهایت انجمن داروسازان نظارت بر دارو خانه‌ها را با هماهنگی سازمان غذا و دارو و سازمان نظام پزشکی به عهده خواهد گرفت.

اصفهان دارو دانشگاه های علوم پزشکی سازمان غذا و دارو سازمان نظام پزشکی تهران نظارت انجمن داروخانه داروسازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر