کد خبر: 127377 A

یک نماینده مجلس:

قانون جامع حمایت از معلولین که توسط مجلس تصویب شد قانون بسیار خوبی بود اما بعلت نبود منابع، اجرایی نشد / سازمان بهزیستی در زمینه مناسب سازی قدرتی نداریم و وزیر کشور و شهرداری‌ها باید وارد عمل شوند.

ایلنا: امروز طی مراسمی در سازمان بهزیستی از مدال آوران پارالمپیک تقدیر صورت گرفت. در این مراسم نمایندگان مجلس و قائم مقام وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی حضور یافتند و از این قهرمانان تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز ۱۷ آذرماه مراسمی با موضوع تکریم مدال آوران پارالمپیک به مناسبت هفته ملی معلولین در سازمان بهزیستی کشور برگزار شد. در این مراسم چند تن از مدال آوران معلول و جانباز، محمد هاشمی رئیس سازمان بهزیستی و چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جمله سکینه عمرانی، حسینعلی شهریاری و اسدالله عباسی حضور داشتند.

همچنین قرار بود علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم حضور یابند که این امر اتفاق بیفتاد و به جای ایشان، ابوالحسن فیروزآبادی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ربیعی بازرس وزیر تعاون در این مراسم حضور یافتند.

محمد هاشمی در‌ آغاز این مراسم گفت: ما توجه ویژه‌ای به توانمندسازی داریم این امر نیازمند عزم جدی و منابع متناسب است که ما عزم جدی و عملکرد هوشمندانه‌ای در این زمینه داریم و مجلس هم باید در زمینه بودجه ما را کمک کند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم بستهٔ توانمندسازی را که شامل مسکن، اشتغال، و حمایت اجتماعی است در دسترس همه معلولین قرار دهیم تا آن‌ها بتوانند روی پای خود بایستند. پیام ورزش حرفه‌ای معلولین نیز همین مسئله است. مدال آوران پارالمپیک تا حدی از خدمات بهزیستی استفاده کرده‌اند و این باعثافتخار ماست.

در ادامه این مراسم حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن تبریک هفته معلولین گفت: قانون جامع حمایت از معلولین که توسط مجلس تصویب شد قانون بسیار خوبی بود اما بعلت نبود منابع، اجرایی نشد. امیدواریم امسال این اتفاق بیفتد. امسال برای اولین بار در مجلس، تصویب شد که ۱۰ میلیارد تومان از جریمه‌های رانندگی به سازمان بهزیستی پرداخت شود در حالی که این مبلغ در سالهای پیشین ۵۰۰ میلیون تومان بوده است و امیدواریم بهزیستی این مبلغ و حداقل‌های دیگری را که مجلس تصویب می‌کند دریافت کرده باشد و اگر این اتفاق نیفتاده به ما خبر دهد.

وی افزود: خوشبختانه ما ۷ فدراسیون برای ورزشکاران معلول داریم و امیدواریم که دولت قبل هدایایی را که وعده داده بود، به قهرمانان اهدا کرده باشد و امیدواریم که در دولت تدبیر و امید در دل معلولین که ۷ درصد از افراد جامعه ما را تشکیل می‌دهند امید شکل گرفته باشد.

ابوالحسن فیروزآبادی نیز در ادامه این همایش افزود: آرزوی توفیق برای ورزشکاران معلول را دارم و امیدوارم که بتوانیم در این سازمان در خدمت این عزیزان باشیم.

مجید فرزین قهرمانان پارالمپیک نیز به نمایندگی از دیگر قهرمانان بیانیه‌ای را خواند.

وی ضمن تشکر از رئیس سازمان بهزیستی و معاونت توانبخشی خواستار توجه به امر مناسب سازی ساختمان‌ها از جمله اماکن ورزشی و دانشگاه‌ها برای معلولین شد و پیشنهاد داد که مراسمی مناسب برای تجلیل از همهٔ قهرمانان پاراالمپیک برگزار شود.

فرزین ادامه داد: ما چند سال است که افزایش حقوق نداشته‌ایم و امیدواریم در مورد پرداخت حقوق اقدامات لازم انجام شود. همچنین در زمینه استخدام خواهش می‌کنیم که اقدامات لازم صورت بگیرد زیرا کار ما ورزش است، دکتر عباسی نیز در این زمینه قول‌هایی به ما داد که عملی نشد.

همایون هاشمی نیز در پاسخ گفت: ما در زمینه مناسب سازی، قدرتی نداریم و وزیر کشور و شهرداری‌ها باید وارد عمل شوند در مورد اشتغال هم این مسئله‌ای فرانهادی است و نمایندگان مجلس باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند. ما خودمان در بهزیستی ۶ درصد استخدام معلولین داشته‌ایم ولی نمی‌دانیم در نهادهای دیگر این آمار چه میزان است.

در پایان مراسم هدایایی به منظور تجلیل از این معلولین به آن‌ها اهدا شد.

اشتغال بهزیستی جامعه دولت شهرداری قانون کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وزارت تعاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر