کد خبر: 128541 A

وزیربهداشت:

قول گرفته‌ایم که تجدید نظری در این زمینه صورت گیرد و توجه ویژه‌ای به بخش بهداشت و درمان شود. در این راستا برخورداری از بیمه‌ای قوی و فراگیر نیز لازم است.

ایلنا: ‌ وزیربهداشت گفت: برای دو سه ماه باقی مانده تا پایان سال مشکلات زیادی خواهیم داشت و قطعا این مشکلات به سال آینده منتقل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه افتتاح موزه چشم پزشکی بیمارستان لبافی‌نژاد در پاسخ به سئوالی درباره کسری‌های اعتباری وزارت بهداشت نیزگفت: بخش عمده‌ای از افرادی که به وزارت بهداشت چه در زمینه دارو و چه در زمینه تجهیزات کمک می‌کنند، از این وزارتخانه طلب‌کارند.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس مسئله بهداشت و درمان، مشکل نخست مردم است و دولت و مجلس باید کمک کنند تا طی یک برنامه چند ساله، این مشکل حل شود.

وزیر بهداشت با اشاره به کسری اعتبار حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومانی در وزارت بهداشت، افزود: این کسری اعتبار، رقم کمی نیست و حدودا به اندازه بودجه یک سال وزارتخانه است، با این میزان بدهی، نمی‌توان کار چندان فاخری انجام داد.

هاشمی درباره اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۳ نیز گفت: هر چند اعتبارات در نظر گرفته شده برای سال ۹۳ نسبت به سالی که گذشت، از وضعیت بهتری برخوردار است اما در مورد میزان بدهی‌های وزارتخانه، هیچ راه‌حلی به تصویب نرسیده است.
وی تصریح کرد: ‌در مجموع اعتبارات وزارت بهداشت در لایحه بودجه ۹۳ نسبت به بودجه ۹۲ حدود ۱۵ درصد افزایش داشته، اما در مقایسه با بودجه محقق شده سال ۹۲ می‌توان گفت که اعتباراتمان در لایحه بودجه ۹۳ حدود ۳۰ درصد افزایش خواهد داشت. اما این رقم هم روی کاغذ است و بستگی به آن دارد که ببینیم چه میزان از بودجه ۹۳ محقق خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که کسری اعتبارات وزارت بهداشت از محل یارانه‌ها و حامل‌های انرژی به نوعی جبران شود و گفت: ما آمده‌ایم که تغییر ایجاد کنیم. باید درمان اصلاح شده و در زمینه پیشگیری، پیشرفت‌هایی حاصل شود. در این راستا تقریبا راهکار‌ها مشخص شده است. تنها عزم جدی دولت و مجلس لازم است.

وزیر بهداشت در ادامه مشکلات اعتباری وزارت بهداشت، افزود: برای دو سه ماه باقی مانده تا پایان سال مشکلات زیادی خواهیم داشت و قطعا این مشکلات به سال آینده منتقل خواهد شد. قول گرفته‌ایم که تجدید نظری در این زمینه صورت گیرد و توجه ویژه‌ای به بخش بهداشت و درمان شود. در این راستا برخورداری از بیمه‌ای قوی و فراگیر نیز لازم است.

انرژی بودجه بهداشت و درمان بیمارستان دارو دولت و مجلس لایحه بودجه مشکلات موزه وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر