کد خبر: 129130 A

تا به حال ۱۰۲ طرح در کمیته پژوهشی مرکز پژوهش‌های بیمارستان میلاد بررسی شده است که ۵۵ طرح بالینی و بقیه طرح‌ها مربوط به سیستم سلامت هستند.

ایلنا: ‌ رییس مرکز پژوهش‌های بیمارستان میلاد گفت: ‌‌ همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند باید علم و پژوهش را به عنوان یک باور عمومی در بیاوریم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان تخصصصی و فوق تخصصی میلاد، سید حسین یحیی‌زاده جباری افزود: پیشرفت علمی بدون تحقیق امکان پذیر نیست و تحقیق هم به معنای ضد تقلید کورکورانه است.

وی با بیان اینکه در اثر تحقیقات است که علم تولید می‌شود، اظهار داشت: تحقیق کردن در حقیقت مجاهدت مستمر علمی است.

وی با اشاره به تاکید ائمه اطهار(ع) به موضوع تحقیق و مطالعه خاطر نشان کرد: حضرت امام صادق(ع) چه خوب می‌فرمایند «مطالعه و تحقیقات بسیاردر مسایل علمی عقل را شکفته و فکر را تقویت می‌کند».

یحیی‌زاده با اشاره به تشکیل مرکز پژوهش‌های بیمارستان میلاد در اواخر سال ۹۰ و با تصویب هیات مدیره وقت اظهار داشت: تا به حال ۱۰۲ طرح در کمیته پژوهشی مرکز پژوهش‌های بیمارستان میلاد بررسی شده است که ۵۵ طرح بالینی و بقیه طرح‌ها مربوط به سیستم سلامت هستند.

رییس مرکز پژوهش‌های بیمارستان میلاد تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان میلاد ۲۷ طرح پژوهشی آینده نگر در حال اجرا دارد که با نظارت و راهنمایی مرکز تحقیقات و پژوهش و حمایت‌های مسئولان بیمارستان انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: تا کنون ۹ مقاله در نشریات خارجی و داخلی چاپ شده و یا در مجامع علمی داخلی و بین المللی ارایه شده که در تمام آن‌ها نام بیمارستان میلاد به عنوان مرکز تولید این مقالات مطرح شده است.

یحیی‌زاده گفت: با توجه به حرکت جامعه علوم پزشکی در دنیا به سمت انجام تشخیص و درمان مبتنی بر شواهد Evidence Based Medicine)) انجام پژوهش در تمامی مراکز درمانی امری لازم به نظر می‌رسد.

وی افزود: علم حاصل تحقیقات و پژوهش است به همین دلیل در مجامع علمی معتبر دنیا به خصوص مراکز پزشکی بخش تحقیقات به عنوان جزء جدایی ناپذیر است و یکی از عوامل موفقیت علمی و حتی درمانی در این مراکز به شمار می‌رود به طوری که در حال حاضر می‌توان گفت از بین مراکز معتبر تحقیقاتی پزشکی در دنیا تعداد قابل ملاحظه‌ای غیر دانشگاهی و حتی خصوصی هستند و نمونه بارز این مساله مایو کلینیک امریکاست.

رییس مرکز پژوهش‌های بیمارستان میلاد با تبریک هفته و روز پژوهش(۲۵ آذر) خاطر نشان کرد: بالندگی مرکز تحقیقات و پژوهش بیمارستان مدیون توجهات و حمایت‌های مسئولین بیمارستان است.

امام صادق بیمارستان جامعه درمان روابط عمومی و امور بین الملل سلامت علوم پزشکی مراکز درمانی مقام معظم رهبری میلاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر