کد خبر: 131426 A

جمعیتهای هلال‌احمر چند استان هم تقاضای بالگرد کرده‌اند و ما هم در ازای ساخت آشیانه به آن‌ها بالگرد خواهیم داد، در این زمینه به جمعیتهایی که از استانداری استان خود زمین برای آشیانه بالگرد‌ها تامین کرده‌اند، بالگرد داده‌ایم.

ایلنا: رئیس مرکز امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام فعال بودن پایگاه هوایی و آشیانه در ۱۵ استان کشور، گفت: با در نظر گرفتن ۳ بالگردی که در شرکت نوید وجود دارد، هم‌اکنون ۱۷ بالگرد در جمعیت هلال‌احمر کشور فعال است.

به گزارش ایلنا، کاپیتان اسماعیل وحید با اشاره به اینکه در چند استان کشور هم بالگرد‌ها در فرودگاه مستقر شده است، افزود: البته جمعیتهای هلال‌احمر چند استان هم تقاضای بالگرد کرده‌اند و ما هم در ازای ساخت آشیانه به آن‌ها بالگرد خواهیم داد، در این زمینه به جمعیتهایی که از استانداری استان خود زمین برای آشیانه بالگرد‌ها تامین کرده‌اند، بالگرد داده‌ایم.

وی درباره نحوه تقسیم بالگرد‌ها جمعیت هلال‌احمر در استان‌ها توضیح داد: بالگرد‌ها را به شکل منطقه‌ای و ۱۰ روز به ۱۰ روز در استان‌ها تقسیم کرده‌ایم. البته یک بالگرد اضافی را هم به استان گیلان داده‌ایم و منطقه شمال را میان مازندران و گلستان تقسیم کرده و یک بالگرد هر ۱۵ روز در یکی از این استان‌ها موجود است.

استان کشور استان گیلان امداد و نجات جمعیت هلال احمر جمعیت هلال احمر زمین فرودگاه هلال احمر استان بالگرد آشیانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر