کد خبر: 133496 A

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به ایلنا خبر داد؛

عملیات امداد و نجات ساعت ۱۱ صبح به پایان رسیده و عملیات اسکان اضطراری آغاز شده است. در همین راستا در ۴ مدرسه و ۶ نقطه کمپ‌های اقامت موقت برپا شده است که اگر اهالی این منطقه نگران پس لرزه‌های زلزله مذکور هستند می‌توانند امشب در این محل ها اتراق کنند.

ایلنا: معاون وزیرکشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشورآخرین وضعیت زلزله بستک را تشریح کرد.

" حسن قدمی " در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا ضمن تشریح آخرین وضعیت امداد رسانی به مناطق زلزله زده بستک در استان هرمزگان اظهار داشت: زلزله ۵/۵ ریشتری ساعت ۶ صبح امروز در شهر بستک استان هرمزگان یک کشته و بیش از ۲۱ نفر مجروج به جای گذاشته است که حال ۳ نفر از مصدومان مساعد نیست.

وی ادامه داد: عملیات امداد و نجات ساعت ۱۱ صبح به پایان رسیده و عملیات اسکان اضطراری آغاز شده است. در همین راستا در ۴ مدرسه و ۶ نقطه کمپ‌های اقامت موقت برپا شده است که اگر اهالی این منطقه نگران پس لرزه‌های زلزله مذکور هستند می‌توانند امشب در این محل ها اتراق کنند.

به گفته قدمی عمده خسارت زلزله مربوط به خود شهر بستک و بافت فرسوده آن بوده و میزان خسارت بین ۱۰ تا ۵۰ درصد براورد شده است.

معاون وزیر کشور همچنین از برآورد خسارت از سوی بنیاد مسکن برای اتخاذ تدابیر لازم جهت کمک به زلزله زدگان و بازسازی واحدهای تخریب شده خبر داد.

امداد و نجات زلزله مدرسه مدیریت بحران مسکن معاون معاون وزیر عملیات هرمزگان بستک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر