کد خبر: 136573 A

فوق تخصص رادیولوژی:

تصویر برداری به صورت سنتی بر روی فیلم به پزشک معالج و بیمار تحویل داده می‌شود امادر دهه های اخیر این رشته با تحولاتی مواجه شده است که می‌توان به جای فیلم از فایل دیجیتالی استفاد ه کرد.

ایلنا: یک فوق تخصص رادیولوژی گفت: یکی از رویایی‌ترین بازارها برای تولید کنندگان فیلم رادیولوژی هستیم و ارز قابل توجهی برای این فیلم‌ها هزینه می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " منصور فاتحی " در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: تصویر برداری به صورت سنتی بر روی فیلم به پزشک معالج و بیمار تحویل داده می‌شود اما در دهه های اخیر این رشته با تحولاتی مواجه شده است که می‌توان به جای فیلم از فایل دیجیتالی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در اغلب کشور‌ها تصاویر به صورت دیجیتالی است، افزود: در حال حاضر شرایط این کار در کشور ما فراهم است اما متاسفانه برای اجرای این کار موانع فرهنگی وجود دارد.

فاتحی افزود: سازمانهای بیمه‌ای از جمله این موانع آن است که برخی مواقع بیمه‌ها تنها فیلم رادیولوژی را پوشش می‌دهند و همچنین مقاومت پزشکان در این زمینه بهره برداری از این روش مدرن را فراهم نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه براساس آمار غیر رسمی مصرف فیلم در کشور معادل مجموع اروپا است، افزود: یکی از رویایی‌ترین بازارهای فیلم خشک هستیم که ارز قابل توجهی برای آن هزینه می‌کنیم.

ارز پزشک پوشش تولید کنندگان اروپا فیلم رویایی تخصص رادیولوژی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر