کد خبر: 137887 A

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت مطرح کرد؛

برای نهادینه شدن موضوع سلامت علاوه بر همراهی و تعامل قوای سه گانه باید در حوزه فرهنگ عمومی نیز اقداماتی صورت پذیرد.

ایلنا: معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت گفت: موضوع سلامت و بهداشت در دین مبین اسلام جایگاه ویژه‌ای دارد که باید مورد توجه همگان به ویژه مسئولان باشد.

به گزارش ایلنا، " طاهر موهبتی " بهترین حوزه برای خدمت به مردم را حوزه سلامت دانست و گفت: کمک به بیماران و نجات جان بیماران از مواردی است که پاداش ارزش بسیاری نزد خداوند دارد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با اشاره به نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت و بهداشت و درمان اظهار داشت: در افق ۱۴۰۴ نخستین اولویت در سند چشم انداز مقوله سلامت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

موهبتی از مهم‌ترین اولویت‌ها در توسعه پایدار را موضوع بهداشت و درمان و سلامت عنوان کرد و افزود: برای تحقق اهداف حوزه سلامت که یک موضوع فرابخشی است نیازمند عزم ملی در همه بخش‌ها هستیم.

وی ادامه داد: برای نهادینه شدن موضوع سلامت علاوه بر همراهی و تعامل قوای سه گانه باید در حوزه فرهنگ عمومی نیز اقداماتی صورت پذیرد.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت تحقق دسترسی آسان و عادلانه تمامی اقشار به بهداشت و درمان گفت: باید برای تحقق شاخص‌های عدالت در حوزه بهداشت و درمان برنامه ریزی جامعی صورت گیرد و از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

موهبتی اضافه کرد: مقوله بهداشت که از زیربنای‌های اصلی حوزه سلامت است باید به خوبی در جامعه تبیین و نهادینه شود.

وی تصریح کرد: برای اداره شدن بهتر بیمارستان‌ها و ارائه خدمات عادلانه در حوزه بهداشت و درمان به مردم باید تعرفه‌ها واقعی و بیمه‌ها کارآمد‌تر شوند.

بهداشت و درمان بیمارستان توسعه پایدار جامعه حوزه بهداشت و درمان دین مبین اسلام سلامت سه گانه شاخص وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر