کد خبر: 139409 A

آزمایش می‌تواند پیش بینی کننده وضعیت یک بیماری در آینده باشد. امروز جهت گیری و حرکت آزمایشگاه‌ها به گونه‌ای است که در آینده از آن در همه عرصه‌های پزشکی از تشخیص گرفته تا مانیتورینگ، پایش، پیشگویی و درمان بیماری‌ها بهره گرفته می‌شود.

ایلنا: رئیس ششمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین گفت: نقش آزمایشگاه‌ها در پایش و پیشگویی بیماری‌ها در هزاره جدید انکارناپذیر است.

به گزارش ایلنا، " علی اکبر پور فتح اله " با تاکید بر اینکه آزمایشگاهیان را از جامعه پزشکی جدا نمی‌بینیم و امروز آزمایشگاهیان بخش انکارناپذیری از جامعه پزشکی هستند، افزود: نیاز به آزمایشگاه در همه عرصه‌های پزشکی رو به افزایش است و افق خوبی پیش روی آزمایشگاه‌ها قرار دارد.

رئیس سازمان انتقال خون ایران با اشاره به پیشرفت علوم آزمایشگاهی در جهان و ایران طی سالیان اخیر، اظهار کرد: آزمایشگاه‌ها به پیشرفتهای خوبی دست یافته‌اند و تشخیص بسیاری از بیماری‌ها بدون انجام آزمایش امکان پذیر نیست. آزمایش به نوعی پیش آگاهی برخی بیماری‌ها محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: آزمایش می‌تواند پیش بینی کننده وضعیت یک بیماری در آینده باشد. امروز جهت گیری و حرکت آزمایشگاه‌ها به گونه‌ای است که در آینده از آن در همه عرصه‌های پزشکی از تشخیص گرفته تا مانیتورینگ، پایش، پیشگویی و درمان بیماری‌ها بهره گرفته می‌شود.

رئیس ششمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین با بیان اینکه تغییرات عمده‌ای در بحثآزمایشگاه‌ها در این سال‌ها داشته‌ایم گفت: این در حالی است که نیاز به آزمایشگاه در همه عرصه‌های پزشکی رو به افزایش است و افق خوبی پیش روی آزمایشگاه‌ها قرار دارد.

پورفتح اله افزود: از این طریق امکانی فراهم می‌شود که آزمایشگاه در خدمت بالین باشد. از همین رو همواره گردهمایی‌های علمی آزمایشگاهیان مورد توجه ویژه قرار دارد. بخصوص کنگره اخیر که در حال پایه ریزی یک رویکرد نوین در عرصه پزشکی کشور تحت عنوان «به هم آمیختگی و تبلیغ آزمایشگاه در کنار بالین» است و هر ساله یک زمینه تخصصی در آزمایشگاه و بالین را مورد بررسی قرار می‌دهد.

رئیس سازمان انتقال خون ایران درباره تعامل میان متخصصان علوم آزمایشگاهی و پزشکان نیز گفت: آزمایشگاهیان را جدا از جامعه پزشکی نمی‌بینیم. آزمایشگاهیان بخش انکارناپذیری از جامعه پزشکی هستند. این دو با نگاه فعلی غیرقابل تفکیک هستند، ضمن آنکه پزشکی را نمی‌توان از آزمایشگاه جدا کرد. این دو لازم و ملزوم یکدیگر هستند و با این دو پزشکی مفهوم می‌یابد.

ششمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین از ۲۳ الی ۲۵ بهمن ماه جاری در مرکز همایشهای بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود.

انتقال خون ایران جامعه پزشکی جهان دانشگاه علوم پزشکی درمان بیماری پیشگویی آزمایشگاه بیماری پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر