کد خبر: 139823 A

در سال گذشته در مقاطعی با کمبود تجهیزات ارتوپدی روبرو بودیم اما اکنون همکاری و هماهنگی مناسبی به وجود آمده است و بخش بزرگی از مشکلات ما از میان برداشته شده است.

ایلنا: رئیس سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران با اشاره به افزایش آمار جراحیهای زانو در سالهای اخیر، گفت: در سال گذشته در مقاطعی با کمبود تجهیزات ارتوپدی روبرو بودیم اما در حال حاضر همکاری و هماهنگی مناسبی به وجود آمده و بخش بزرگی از مشکلات حل شده است.

به گزارش ایلنا، " حسین بهداد " درباره کاندیداهای انجام تعویض مفصل زانو گفت: موارد پیشرفته آرتروز یا روماتیسم مزمن بیشتر به تعویض مفصل احتیاج پیدا می‌کنند. البته انجام تعویض مفصل زانو برای افراد بالای ۶۰ سال بیشتر انجام می‌شود.

وی درباره کیفیت مفاصل مصنوعی مورد استفاده توسط جراحان ایرانی اظهار داشت: نوع ایرانی مفاصل مصنوعی زانو موجود نیست. البته این مفاصل مصنوعی با بهترین کیفیت به ایران وارد می‌شود. این برند‌ها اکنون در تمام دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رئیس سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران با بیان اینکه علم جراحی زانو از این نظر در کشور ما بسیار بروز است گفت: بهترین ملزومات مورد نیاز وارد کشور می‌شود. علاوه بر این پزشکان مجرب خارجی برای سخنرانی در ایران حضور می‌یابند و پزشکان ما نیز به محافل علمی دنیا می‌روند و آموزش‌های خوبی دریافت می‌کنند.

بهداد در واکنش به اینکه گفته می‌شود کیفیت وسایل مربوط به ارتوپدی پایین است و حتی برخی پس از کارگذاشتن در بدن بیمار می‌شکنند و یا منجر به عفونت می‌شوند، گفت: آن چیزی که ما تا کنون در مراکزی که مشغول به کار هستیم دیده‌ایم این است که جراحان ما از بهترین برند‌ها استفاده می‌کنند که همه در کتب پزشکی هم آمده‌اند و مشکل خاصی از حیثملزومات و وسایل ارتوپدی وجود ندارد.

وی درباره کمبودهای وسایل ارتوپدی نیز اظهار داشت: در سال گذشته در مقاطعی با کمبود تجهیزات ارتوپدی روبرو بودیم اما اکنون همکاری و هماهنگی مناسبی به وجود آمده است و بخش بزرگی از مشکلات ما از میان برداشته شده است.

این فوق تخصص جراحی زانو در پاسخ به اینکه آیا آمار انجام جراحی‌های زانو افزایش یافته است، گفت: امروز با افزایش آمار جراحی‌های زانو مواجه‌ایم، زیرا هم بر تعداد اشخاصی که این علم را فرا گرفته‌اند افزوده شده است و هم مردم آگاه‌تر شده‌اند. بنابراین حاضر نیستند درد بکشند و سریع‌تر به پزشک مراجعه می‌کنند تا دردشان بهبود یابد. به همین لحاظ تعویض مفصل را انتخاب می‌کنند.

بهداد در ادامه از برگزاری سومین کنگره دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی ایران از ۱۵ تا ۱۸ بهمن ماه جاری در سالن همایشهای جزیره کیش خبر داد و اظهار داشت: در این کنگره متخصصانی از گوشه و کنار دنیا حضور دارند و تعویض مفصل زانو نیز از جمله مباحثی است که به طور کامل به بحثگذاشته می‌شود.

ایران پزشک جراحی مشکلات افزایش کمبود آمار تجهیزات زانو ارتوپدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر