کد خبر: 142576 A

معاون پژوهش بنیاد شهید خبر داد:

در شورای عالی فرهنگ و ایثار، علاوه بر رئیس جمهور، رئیس بنیاد شهید به عنوان دبیر و در کنار او؛ ارکان اصلی فرهنگی و اجتماعی کشور مانند وزیر علوم،، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و…حضور خواهند داشت.

ایلنا: معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تشکیل شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد و گفت: این شورا با ریاست رئیس جمهور و با عضویت تعدادی از مقامات کشوری شکل خواهد گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ حجت الاسلام احمد مازنی(معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران) در حاشیهٔ مراسم افتتاحیه نمایشگاه خوشنویسی که به مناسبت دههٔ فجر برگزار شده بود، گفت: یکی از ابعاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، کار فرهنگی است که باید با عزم ملی، حمایت همه جانبه و انسجام همراه باشد به همین جهت ما بحثساختار‌ها و زیرساخت‌ها را به عنوان اولویت در دستور کار خود قرار داده‌ایم.

وی افزود: در راستای تقویت زیر ساخت‌ها وبراساس ماده ۶۳ قانون خدمات جامع ایثارگران، تشکیل شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت با ریاست رئیس جمهور در دستور کار ما قرار دارد.

مازنی ادامه داد: در این شورای عالی، علاوه بر رئیس جمهور، رئیس بنیاد شهید به عنوان دبیر و در کنار او ارکان اصلی فرهنگی و اجتماعی کشور مانند وزیر علوم،، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، وزیر کشور، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و نماینده مجتهدی از حوزه علمیه قم و برخی دستگاه‌های دیگر حضور خواهند داشت.

معاون امور پژوهشی بنیاد شهید در ارتباط با دیگر اقدامات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثار گران گفت: استفاده از فضای مجازی هم در دستور کار ما قرار دارد هر چند که تاکنون نیز در این زمینه فعالیت‌هایی انجام شده اما به نحو مطلوب نبوده است و نیاز داریم که به لحاظ کمی و کیفی بیشتر از فضای مجازی برای شناساندن شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم.

بنیاد شهید جامعه دهه فجر رئیس جمهور فرهنگ ایثار و شهادت فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی قانون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر