کد خبر: 147645 A

معاون پرستاری وزارت بهداشت:

تعیین تکلیف لباس پرستاری را بر اساس ۳ شاخصه و آیتم شامل سابقه، تخصص و نوع بخش، مشخص کرده و مطابق با آن لباس و یونیفرم پرستاری تعیین می‌شود.

ایلنا: معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: لباس پرستاری بر اساس ۳ شاخص سابقه، تخصص و نوع بخش، مشخص می‌شود و مطابق آن لباس و یونیفرم پرستاری تعیین می‌شود.

به گزارش ایلنا، " محمد میرزابیگی " در پاسخ به سئوالات پرستاران گفت: تلاش می‌کنم ۸ ماموریت محوله از طرف وزیر بهداشت را که در حکم انتصاب آمده است به نحو احسن پیگیری و به انجام رسانم.

وی افزود: در این راستا نیز با نشست‌های مداوم و منظمی که با گروههای مختلف پرستاری(مدیران پرستاری، مدیران دانشکده‌های پرستاری، هیئت مدیره‌های نظام پرستاری، انجمن‌های پرستاری و سایر گروههای پرستاری از تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح و…) خواهیم داشت، مسائل و برنامه‌های پرستاری را دنبال می‌کنیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، از تشکیل قطبهای چندگانه پرستاری در کشور خبر داد و گفت: این قطب‌ها وظیفه هماهنگی بین گروههای مختلف پرستاری در کشور را برعهده خواهند داشت.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: امید است در آینده بتوانیم بخش‌های بیمارستانی و انجام خدمات پرستاری را به دو بخش جنرال و تخصصی تقسیم بندی کنیم تا در بخشهای تخصصی از نیروهای پرستاری ارشد و دکتری و در بخشهای جنرال از نیروهای کار‌شناس و سطوح پائین‌تر استفاده شود.

وی در خصوص آینده لباس پرستاری گفت: تعیین تکلیف لباس پرستاری را بر اساس ۳ شاخصه و آیتم شامل سابقه، تخصص و نوع بخش، مشخص کرده و مطابق با آن لباس و یونیفرم پرستاری تعیین می‌شود.

میرزابیگی افزود: حدود ۱۰۰ خدمت مشترک وجود دارد که توسط پزشک، پرستار و ماما و… انجام می‌شود اما مهر پزشکی می‌خورد لذا در تلاش هستیم تا قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هر چه زود‌تر اجرایی شود. البته برای اجرای این مصوبه مجلس، هنوز چند مانع وجود دارد که در صدد رفع آن‌ها هستیم.

پرستار پزشک شاخص قانون معاون نیروهای مسلح وزارت بهداشت وزیر بهداشت هیئت مدیره پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر