کد خبر: 154541 A

هدف از این رصد امدادی از سوی کار‌شناسان خبره مدیریت بحران و سوانح این مرکز تخصصی، ایجاد بستری مناسب برای کنترل و مانیتورینگ وضعیت امدادرسانی به حادثه دیدگان و مسافران نوروزی سال ۹۳ در همه استان‌های کشور بوده است.

ایلنا: مدیر کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: کار‌شناسان خبره مدیریت بحران و سوانح، تمامی حوادثنوروزی را با هدف امدادرسانی به هنگام به حادثه دیدگان، رصد می‌کنند.

به گزارش ایلنا، " مرتضی مرادی‌پور " گفت: این مرکز تخصصی با دارا بودن جدید‌ترین فناوری‌های نوین به صورت سخت افزاری و نرم افزاری، به صورت شبانه روزی تمامی حوادثو سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت را رصد عملیاتی می‌کند تا در صورت درخواست کمک اضطراری امدادگران و نجاتگران هلال احمر به یاری حادثه دیدگان و نیازمندان دریافت خدمات امدادی بشتابند.

وی گفت: هدف از این رصد امدادی از سوی کار‌شناسان خبره مدیریت بحران و سوانح این مرکز تخصصی، ایجاد بستری مناسب برای کنترل و مانیتورینگ وضعیت امدادرسانی به حادثه دیدگان و مسافران نوروزی سال ۹۳ در همه استان‌های کشور بوده است.

مرادی‌پور به قابلیتهای عملیاتی این مرکز مدیریت کنترل و هماهنگی عملیات امداد و نجات اشاره کرد و افزود: نمایش نقشه کشوری وضعیت فعالیت مراکز پاسخگویی اضطراری(۱۱۲) کشور به صورت لحظه‌ای، امکان کنترل و گزارش گیری از مراکز کنترل و هماهنگی عملیات کشور به صورت مقایسه نموداری و پاسخگویی به امداد و نجات در حوادثو سوانح طبیعی، غیر طبیعی و انسان ساخت از قابلیتهای این مرکز عملیاتی است.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری عمومی و پیچیده در انواع حوادثجاده‌ای و ترافیکی، دریایی و کوهستانی با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی اضطراری به انواع حوادثسازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

آماده باش استان های کشور امداد و نجات امداد و نجات جمعیت هلال احمر سازمان امداد و نجات شبانه روزی فناوری مدیریت بحران مسافران نوروزی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر