کد خبر: 156690 A

/ تکرار / مدیر کل بنیاد شهید بزرگ تهران به ایلنا خبر داد:

تصمیم گرفته شده است که جامعهٔ ایثارگری که در زمینه بهداشت و درمان تحت پوشش دستگاههای اجرایی هستند، تحت پوشش بنیاد قرار گیرند / با وجود کمبودهای اعتباری در بخش بهداشت و درمان دولت باید کمک کند تا‌‌ همان بسته‌ای که برای ایثارگران تحت پوشش داریم بتوانیم برای ایثارگران شاغل هم ارائه دهیم.

ایلنا: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با اشاره به پرداخت ۸۰ درصد از مطالبات جامعه ایثارگری در سال ۹۲ گفت: بقیه این مطالبات در ۶ ماهه اول سال ۹۳ پرداخت می‌شود.

" حمید علی صمیمی "، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار ایلنا در مورد عملکرد بنیاد شهید در سال ۹۲ گفت: تصمیمات خوبی در این سال توسط بنیاد گرفته شده است که اجرایی شدن آن‌ها در سال ۹۳ اتفاق می‌افتد. یکی از مباحثمهم در بنیاد شهید پرداخت مطالبات جامعه ایثارگری بوده است.

وی ادامه داد: در ابتدای روی کار آمدن مدیریت جدید در بنیاد شهید، این مطالبات که ۴۵ درصد مطالبات معوقه یعنی در واقع ۸۰ درصد مطالبات کل را شامل می شود پرداخت شده است و باقی آن در در ۶ ماهه اول سال ۹۳ پرداخت خواهد شد.

صمیمی افزود: دولت و مجلس نیز بنا بر بررسی‌هایی که کرده‌اند عملکرد بنیاد را در زمینه بهداشت و درمان خوب ارزیابی کرده‌اند. بنابراین تصمیم گرفته شده است که جامعهٔ ایثارگری که در این زمینه تحت پوشش دستگاههای اجرایی هستند، تحت پوشش بنیاد قرار گیرند.

صمیمی گفت: با وجود کمبودهای اعتباری در بخش بهداشت و درمان دولت باید کمک کند تا‌‌ همان بسته‌ای که برای ایثارگران تحت پوشش داریم بتوانیم برای ایثارگران شاغل هم ارائه دهیم.

مدیر کل بنیاد شهید استان تهران افزود: در بخش توانمند سازی و آموزش چامعه ایثارگری نیزاقدامات ویژه‌ای را در آموزش و پرورش و آموزش عالی داشته‌ایم و توانسته ایم قدم های خوبی برداریم.

وی در مورد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: در بحثترویج فرهنگ ایثار و شهادت سعی شده است تا از ظرفیت‌های موجود در خود نهاد‌ها و دستگاههای اجرایی و از مراجع علمی برای مرجع سازی در این حوزه استفاده شود.

صمیمی خاطر نشان کرد: امید خیلی خوبی در جامعه ایثارگری ایجاد شده و امیدوارم بتوانیم در سال ۹۳ این امید را به ثمر برسانیم و در ۴ سالی که پیش رو داریم با توجه به اهداف دولت تدبیر و امید تحولی ایجاد کنیم.

آموزش عالی آموزش و پرورش بنیاد شهید بنیاد شهید و امور ایثارگران بهداشت و درمان پوشش جامعه دولت دولت و مجلس فرهنگ ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر