کد خبر: 156743 A

رئیس اورژانس کشور خبر داد؛

نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ پس از ارایه خدمات پزشکی به مصدومان حوادثو بیماران یاد شده، بیش از ۵۶۸۵۹ نفر از بیماران و مصدومان را برای دریافت مراقبت‌های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کردند.

ایلنا: رئیس مرکز مدیریت حوادثو فوریت‌های پزشکی کشور گفت: از ابتدای طرح امداد نوروزی تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار و ۲۷۹ ماموریت توسط اورژانس ۱۱۵ در سراسر کشور انجام شده است.

به گزارش ایلنا، " امین صابری‌نیا " گفت: از ابتدای طرح تاکنون، ۲۲ و ۷۸۳ ماموریت ترافیکی و ۱۰۷ هزار و ۷۰۳ ماموریت غیرترافیکی توسط تکنیسین‌های اورژانس ۱۱۵ صورت گرفته است.

وی گفت: نیروهای امدادی اورژانس ۱۱۵ پس از ارایه خدمات پزشکی به مصدومان حوادثو بیماران یاد شده، بیش از ۵۶۸۵۹ نفر از بیماران و مصدومان را برای دریافت مراقبت‌های تخصصی بیشتر به مراکز درمانی منتقل کردند.

به گفته وی بیش از ۶۲۱۵۷ مورد از آسیب دیدگان و بیماران، توسط اقدام به موقع و تخصصی تیم‌های اورژانس ۱۱۵ در محل درمان شدند.

رئیس اورژانس کشور افزود: در ۲۶ حادثه نیز بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ در صحنه حاضر و ۷۶مصدوم را پس از ارائه خدمات پزشکی به بیمارستان منتقل کردند.

صابری نیا گفت: در حال حاضر ۵ پایگاه‌ امداد هوایی در حال امدادرسانی به امدادخواهان هستند که این پایگاه‌ها در شهرستانهای شیراز، تهران، شاهرود، زاهدان و ساری مستقر هستند.

رئیس اورژانس کشور از هموطنان درخواست کرد در صورت نیاز به خدمات فوریتهای پزشکی با شماره ۱۱۵ تماس گرفته و برای کمک به مصدوم یا بیمار، شرح حال اولیه را به کار‌شناس مربوطه ارائه نمایند. همچنین برای کاهش زمان حضور کار‌شناسان اورژانس ۱۱۵ بر بالین بیمار، در اعلام آدرس محل حادثه یا منزل از علایم واضح و نشانه‌های مشخص در مسیر استفاده کنند.

وی از مردم خواست در صحنه حادثه حتی المقدور مصدوم را جابجا نکنند مگر در صورت وجود خطر جدی و تهدید کننده مثل انفجار یا سقوط. از ازدحام در محل حادثه و رانندگی در خطوط ویژه نیروهای امدادی خودداری نمایند. مسیر خودروی امدادی را باز نگه دارند و تذکرات و دستورات تلفنی کار‌شناسان ۱۱۵ را تا رسیدن تیم‌های امدادی به دقت اجرا کنند.

در سراسر کشور ۸۱۰ پایگاه شهری، ۱۲۷۶ پایگاه جاده‌ای و در کل ۲۰۸۶ پایگاه اورژانس ۱۱۵ و بیش از ۱۴۶۰۰ تکنیسین فوریت‌های پزشکی مشغول خدمت رسانی به هم‌میهنانمان هستند.

بیمارستان جاده خدمت رسانی درمان فوریت های پزشکی مراکز درمانی ساری اورژانس ماموریت امدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر