کد خبر: 158675 A

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور:

در بحثاقتصاد، خدمت رسانی به ارباب رجوع و تکریم مراجعین فرهنگ سازی مناسب باید صورت گیرد به نحوی که پزشکی قانونی به سازمانی الگو تبدیل شود.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه اصلاح رویه ها از اولویت های سال جاری این سازمان است، گفت: با اصلاح رویه ها باید به سمتی حرکت کنیم که نظرات کارشناسی ما هر چه بیشتر در صدور آرای قضات راهگشا باشد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، احمد شجاعی در دیدار با مسوولان پزشکی قانونی استان تهران که به مناسبت آغاز سال جدید و در حاشیه دوره آموزشی آشنایی با قانون جدید مجازات اسلامی در سالن جلسات شماره یک حوزه ریاست برگزار شد، افزود: پزشکی قانونی همواره به عنوان سازمانی با کار بسیار سخت، علمی و کارشناسی معرفی می شود که نظراتی علمی و دقیق صادر می کند و امسال نیز با تغییر برخی رویه ها این نظرات باید هر چه بیشتر در صدور رای آرای قضات راهگشا باشد.

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با تاکید بر اینکه یکی از مشکلات عمده فضای فیزیکی در استان تهران ساختمان واحد معاینات جنوب تهران است، گفت: ساختمان واحد جنوب استان تهران امسال باید به نقطه قابل قبولی برسد و با پایان عملیات ساخت آن که چند سالی است آغاز شده، آماده بهره برداری شود.

شجاعی بیشترین حجم فعالیت و بار کاری در سازمان پزشکی قانونی را بر دوش همکاران استان تهران عنوان کرد و گفت: حجم کاری در این استان با بسیاری از استان های دیگر قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به اینکه پزشکی قانونی استان تهران چهره نمایان سازمان است، تصریح کرد: در سال گذشته تلاش های بسیاری برای رفع تنگناهای اولیه سازمان انجام شد و توانستیم بسیاری از مشکلات موجود از جمله تامین فضای فیزیکی مناسب را رفع کنیم.

شجاعی در ادامه به تصویب چارت جدید سازمان اشاره کرد و افزود: امیدواریم با اخذ مجوزهای استخدامی در سال جاری مشکل کمبود نیرو در سازمان تا حدی رفع و تعداد نیروهای قراردادی هم با تبدیل وضعیت و استخدام آنان به حداقل برسد.

رییس سازمان پزشکی قانونی بر تلاش برای تحقق عنوان امسال یعنی ˈاقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادیˈ تاکید کرد و افزود: همه همکاران باید برای تحقق این عنوان تلاش کنند؛ در بحثاقتصاد، خدمت رسانی به ارباب رجوع و تکریم مراجعین فرهنگ سازی مناسب باید صورت گیرد به نحوی که پزشکی قانونی به سازمانی الگو تبدیل شود.

بنابراین گزارش، پس از دیدار نوروزی مسوولان پزشکی قانونی استان تهران با رییس سازمان، چهارمین جلسه دوره آموزشی آشنایی با قانون جدید مجازات اسلامی با تصویب شورای آموزشی مرکز تحقیقات و همکاری واحد آموزش استان تهران درسالن شماره یک جلسات برگزار شد.

استان تهران جنوب استان تهران خدمت رسانی روابط عمومی و امور بین الملل فرهنگ سازی قانون کارشناسی مشکلات قانونی پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر