کد خبر: 162083 A

رئیس جامعه اپتومتری ایران انتقاد کرد:

برخی سازمانهای بیمه گر که خدمات اپتو متری را تحت پوشش قرار داده بودند به یک باره اعلام کردند که مهر اپتومتریست‌ها را دیگر نمی‌پذیرند که این مسئله به شخصیت و حیثیت اجتماعی اپتومتریست لطمه وارد می‌کند که این کار کم لطفی است و جای گله دارد.

رئیس جامعه اپتومتری ایران از اقدام سازمانهای بیمه گر مبنی بر عدم قرارداد با اپتومتریست‌ها انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا محمدعلی‌ها در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: این اقدام از سوی برخی سازمان‌های بیمه گر در حالی صورت می‌گیرد که تعیین نمره عینک در مراکز درمانی دولتی و خصوصی توسط اپتومتریست‌ها انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: به طور مثال برخی سازمانهای بیمه گر که خدمات اپتومتری را تحت پوشش قرار داده بودند به یک باره اعلام کردند که مهر اپتومتریست‌ها را دیگر نمی‌پذیرند که این مسئله به شخصیت و حیثیت اجتماعی اپتومتریست لطمه وارد می‌کند که این کار کم لطفی است و جای گله دارد.

محمدعلیها درادامه به سالمند شدن جمعیت کشوراشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه جمعیت کشوربه سمت پیر شدن پیش می‌رود، یکی از بیماری‌ها در سنین پیری نابینایی ناشی از دیابت است. از همین رو بیماران دیابتی باید هر شش ماه یک بار به اپتومتریست مراجعه کنند، تا ازابتلای آن‌ها به بیماری شبکیه‌ای ناشی ازدیابت پیشگیری شود.

وی با تاکید بر اینکه باید به مردم آگاهی‌های لازم دراین زمینه آموزش داده شود، افزود: برای اینکه مردم از خدمات اپتومتری استفاده کنند و پیشگیری نسبت به بیماری‌های چشم صورت بگیرد بیمه‌ها باید با اپتومتریست‌ها قرار داد ببندند.

ایران پوشش جامعه دولتی و خصوصی سلامت مراکز درمانی بیمه انتقاد اپتومتریست اپتومتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر