کد خبر: 162650 A

فردا با حضور رئیس جمهور انجام می‌شود؛

تامین مواد غذایی خوب و باکیفیت از نشانه‌های یک دولت مدیر، کارآمد و پاسخگو محسوب می‌شود / فقر، بیکاری، آلودگی هوا، آلودگی آب و وجود سموم به ویژه در محصولات کشاورزی، آلودگی صوتی و حوادثجاده‌ای جز عواملی هستند که اثرات سویی بر سلامت جامعه دارند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی فردا بعد از سه سال تعطیلی با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، " حسن قاضی‌زاده هاشمی " در مراسمی که به مناسبت گرامی داشت هفته سلامت صبح امروز درسالن همایش‌های رازی برگزار شد گفت: برخورداری از سبد بهداشتی به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها کمک می‌کند از همین رو رسانه‌ها دراین زمینه نقش مهمی دارند.

وی تصریح کرد: روزانه سی ساعت برنامه برای حوزه سلامت در شبکه استانی پخش می‌شود که این فرصتی برای مدیران حوزه بهداشت است.

هاشمی همکاری بین بخشی را در ارتقای سلامت بسیار مهم دانست و افزود: همکاری بین بخشی برای دستیابی به نتایج موثر‌تر و کار آمد‌تر و پایدار‌تر در حوزه سلامت بسیار ضروری است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه سلامت همگانی بدون رویکرد مشارکت جویانه قابل دسترسی نیست افزود: همه به این موضوع اعتقاد داریم و بعید می‌دانم کسی منکر آن باشد.

هاشمی با اشاره به عواملی که اثرات سو بر سلامت جامعه دارد گفت: فقر، بیکاری، آلودگی هوا، آلودگی آب و وجود سموم به ویژه در محصولات کشاورزی، آلودگی صوتی و حوادثجاده‌ای جز عواملی هستند که اثرات سویی بر سلامت جامعه دارند.

وی خاطر نشان کرد بدون همکاری و همیاری و بدون یک عزم ملی و همکاری بین بخشی رسیدن به اهداف عالی میسر نخواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه به همین منظور فردا جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی بعد سه سال تعطیلی برگزار می‌شود گفت: رئیس جمهور توجه ویژه‌ای به امنیت غذایی مردم دارد و جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با تاکید ایشان برگزار می‌شود.

هاشمی با اشاره به اینکه تامین مواد غذایی خوب و باکیفیت از نشانه‌های یک دولت مدیر، کارآمد و پاسخگو محسوب می‌شود گفت: به ویژه وقتی که به امنیت غذایی یعنی سلامت آن توجه ویژه‌ای می‌شود.

وزیر بهداشت به سیاست‌های ابلاغی کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: سیاست‌ها اگرچه کلی است اما الگوی بومی‌ای را فراروی مسولان قرار داده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌ها برای سلامت مردم باید کمک کنند افزود: مدیریت بهداشت و درمان اگر کار آمد بود مردم آنقدر مشکل نداشتند و بخشی از مشکل در این حوزه متوجه سایر دستگاه‌ها و سیاست گذاران است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه باید شبکه بهداشتی در کشور را گسترش دهیم افزود: این شبکه‌های بهداشتی، فرسوده و برای سی سال قبل است.

هاشمی همچنین به بیمه‌های بسیار ناکار آمد و غیر مسئول اشاره کرد و افزود: از همین رو ضرورت دارد یک مجموعه‌ای بیمه کار آمد را تعریف کند و در‌‌ نهایت اینکه منابع حوزه سلامت باید پایدار باشد.

وی با اشاره به اهمیت نظام ارجاع در حوزه سلامت گفت: باید به سراغ نظام ارجاع برویم و ایجاد آن صرفا به تنهایی از وزارت بهداشت ساخته نیست و بیمه‌ها هم هماهنگ با وزارت بهداشت باید در این زمینه کمک کنند.

آلودگی آب آلودگی صوتی آلودگی هوا بیکاری رئیس جمهور سلامت فقر محصولات کشاورزی مواد غذایی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر