کد خبر: 164231 A

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی:

«وزارت بهداشت قصد دارد بخش درمان تامین اجتماعی که از دسترنج کارگران احداثشده را از آن‌ها بگیرد. / متاسفانه وزیر کشور دولت تدبیر و امید نیز به کارگران اجازه راهپیمایی ندادند.»

نماینده مردم ارومیه در مجلس با حضور در اجتماع کارگران شهرستان ارومیه با اشاره به طرح ادغام بخش درمان تامین اجتماعی در وزارت بهداشت گفت: دولت و وزارت بهداشت و درمان می‌خواهند بیمارستان‌های تامین اجتماعی را به چوب حراج بزند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «نادر قاضی‌پور» در اجتماع بزرگ کارگران شهرستان ارومیه که در محل سالن ورزشی خانه جوان ارومیه تشکیل شده بود، در اعتراض به صادر نشدن مجوز راهپیمایی کارگران برای هفتمین سال متوالی، اظهار داشت: متاسفانه وزیر کشور دولت تدبیر و امید نیز به کارگران اجازه راهپیمایی ندادند.

وی خطاب به وزیر کشور تصریح کرد: کارگران همیشه به‌ فکر آبادانی، قطع وابستگی کشور از نظر واردات بوده و هستند و نباید از کارگران ترسید زیرا کارگران در راهپیمایی شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر استبداد سر می‌دهند. کجای این کار اشکال دارد که مجوز راهپیمایی که حق مسلم کارگران در روزجهانی کارگر است را ندادید؟

قاضی‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اموال کارگران در طول ۸ سال گذشته در تامین اجتماعی به غارت رفته است، افزود: وزارت بهداشت قصد دارد بخش درمان تامین اجتماعی که از دسترنج کارگران احداثشده را از آن‌ها بگیرد، این در حالی‌ است که جامعه کارگری شدیدا مخالف این اتفاق است و اجازه نخواهند داد بیمارستان‌های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت و درمان انتقال یابد.

وی تصریح کرد: دولت نمی‌تواند یک شبه بیمارستان‌ها را تملک کند و به پول و اموال کارگران چوب حراج بزند.

نایب رئیس فراکسیون کارگری در بخش دیگری از سخنانش گفت: ما مخالف شدید این مدل خصوصی سازی هستیم که در اجرای خصوصی‌سازی قانون رعایت نمی‌شود. در قانون خصوصی سازی نباید اموال مردم غارت شود.

وی افزود: در قانون خصوصی سازی تصریح شده تا ۵ سال نباید کارگر اخراج شود و دستگاه‌های تولید باید با نوسازی و نیروی کار جدید جذب و حقوق کارگران افزایش شود.

این نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود به مسئولین سازمان تامین اجتماعی توصیه و تاکید کرد: مراکز درمانی ملکی اعم از بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها باید تمام وقت در خدمت جامعه کارگری باشند و باید در بیمارستان‌های تامین اجتماعی فرهنگ زیر میزی و رشوه خواری برچیده شود، چراکه این بیمارستان‌ها با دسترنج کارگران احداثشده اند.

نادر قاضی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر