کد خبر: 167475 A

معاون توانبخشی هلال احمر:

خدمات روان درمانی کلینیک‌های اختلالات رفتار به مراجعه کنندگان رایگان ارائه می‌شود. / تمامی افرادی که در این کلینیک‌ها خدمات درمانی به بیماران ارائه می‌دهند، افراد متخصص و مجرب هستند.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر از راه اندازی کلینیک‌های اختلالات رفتاری در سراسر کشور با هدف پیشگیری اجتماعی از آسیبهای جامعه به ویژه اعتیاد خبر داد.

به گزارش ایلنا، دکتر سیدرضا رئیس کرمی با بیان اینکه خدمات روان درمانی کلینیک‌های اختلالات رفتار به مراجعه کنندگان رایگان ارائه می‌شود، اظهار داشت: تمامی افرادی که در این کلینیک‌ها خدمات درمانی به بیماران ارائه می‌دهند، افراد متخصص و مجرب هستند.

وی با تاکید بر اینکه در کلینیک‌های اختلالات رفتار به هیچ عنوان قصد ورود به حوزه درمان در موضوع معتادان را نداریم، افزود: تعداد این کلینیک‌های سراسری در هر استان بستگی به شرایط و امکانات هلال احمر دارد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر ایجاد نظام امنیت روانی و اجتماعی را یکی از برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و گفت: طی سالهای گذشته در هلال احمر با ایجاد کلینیک‌هایی تلاش شد برای کاهش اختلالات رفتاری اقداماتی صورت گیرد و در سال جاری نیز این کلینیک‌ها به شکل و برنامه جدید و با هدف پیشگیری از آسیبهای اجتماعی راه اندازی می‌شود.

رئیس کرمی ادامه داد: معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر در کنار سازمان جوانان و داوطلبان نیز در اقدامات گروهی جهت پیشگیری اجتماعی از اعتیاد فعالیت خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: هلال احمر با ظرفیت بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ عضو جوان و داوطلب، ظرفیت و پتانسیل بسیار مناسبی جهت محقق شدن رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر دارد و این معاونت نیز در توان خود، آماده همکاریهای لازم برای پیشگیری اجتماعی از اعتیاد است.

اعتیاد جامعه جمعیت هلال احمر درمان مبارزه با مواد مخدر هلال احمر امنیت جوان کلینیک اختلالات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر