کد خبر: 170175 A

سخنگوی کمیسیون بهداشت پاسخ داد:

نمی‌شود کادر درمان اعم از پزشکی و پرستاری فقط مباحثتئوریک بخوانند و باید به هر حال دخالتی در امر درمان داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با ابراز رضایت از اجرایی شدن آیین‌نامه استفاده از دانشجویان پرستاری در بخش درمانی، گفت: هر چه قدر دانشجویان پرستاری را در امر درمان بیماران دخالت بدهیم کادر پرستاری از نظر علمی مجرب‌تر می‌شود و می‌توانند در آینده وارد بازار کار شوند.

محمدحسین قربانی در گفت گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به یمارستانهای دولتی که بعضاً کاربرد آموزشی دارند، گفت: نمی‌شود کادر درمان اعم از پزشکی و پرستاری فقط مباحثتئوریک بخوانند و باید به هر حال دخالتی در امر درمان داشته باشند تا بتوانند ارائه خدمت بهتری به مردم بدهند، البته منوط به این است که اساتید مجربی بالای سر آن‌ها باشند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در واکنش به این که «برای بیمار بستری مهم نیست که دانشجویان پرستاری با حضور در بخش درمان مجرب می‌شوند بلکه برای آنها ارائه خدمات درمانی مناسب مهم است»، گفت: این‌ها هیچ یک نافی این نیست که بسته خدمتی خوبی به مردم ارائه نشودو وظیفه بیمارستانهای دولتی این است که خدمت خوبی به مردم ارائه دهند.

وی افزود: پرستار قرار نیست که در حیطه کاری پزشک دخالت کند و هر یک کار خود راانجام می‌دهند.

قربانی در پاسخ به این سوال که «حضور دانشجویان پرستاری بر بالین بیمار ممکن است از نظر آموزشی به نفع کادر پرستاری باشد اما این چه نفعی برای مردم دارد؟» گفت: سیستم ما جامع است و در حال حاضر در تمام کشورهای توسعه یافته و حتی در آمریکا روش درمان همین است.

قربانی بااشاره به اینکه این روش هم کادر آموزشی را تقویت وهم خروجی‌ها را تضمین می‌کند، افزود: این روش باعثمی‌شود فارغ التحصیلان ما نیروی‌های مجرب و کار آزموده‌تر شود و خدمات بهتری به جامعه ارائه دهند وعلاوه بر آن اضطراب و دلهره‌ای که در بین کادر پرستاری ما وجود دارد نیز برطرف می‌شود.

آیین نامه بازار کار پرستار پزشک جامعه درمان کمیسیون بهداشت کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دانشجویان پرستاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر