کد خبر: 170420 A

ربیعی اعلام کرد:

«یکی از اهداف این طرح افزایش خود مراقبتی و سطح دانش مردم در مورد پیشگیری است. / در این طرح پیش بینی شده است که چند بیماری شایع مانند دیابت، فشار خون و برخی سرطان‌های شایع مورد غربالگری قرار گیرد.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اجرای ۵ طرح ملی غربالگری با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی ربیعی در مورد اجرای طرح غربالگری ملی گفت: بر اساس تکالیف مقرر در برنامه پنجم توسعه برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه مکلف به اجرای ۵ طرح غربالگری ملی شده است.

وی افزود: با توجه به ضرورت اصل پیشگیری بر درمان و همچنین تاکید مقام معظم رهبری به مقدم شمردن پیشگیری را بر درمان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطالعات خود را در اجرای ۵ طرح ملی غربالگری آغاز کرده است.

ربیعی با بیان اینکه به پاس قدردانی از ایثارگری‌های مردم شریف خرمشهر، اجرای طرح غربالگری ملی از این شهر آغاز می‌شود. گفت: پس از آغاز این طرح در خرمشهر، به تدریج شهرهای دیگر نیز تحت پوشش طرح‌های غربالگری قرار می‌گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یا اشاره به اینکه یکی از اهداف این طرح افزایش خود مراقبتی و سطح دانش مردم در مورد پیشگیری است تاکید کرد: در این طرح پیش بینی شده است که چند بیماری شایع مانند دیابت، فشار خون و برخی سرطان‌های شایع مورد غربالگری قرار گیرد.

برنامه پنجم توسعه پوشش درمان سرطان فشار خون کار و رفاه اجتماعی مقام معظم رهبری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر