کد خبر: 177696 A

نامه رئیس نظام پزشکی به ضرغامی؛

سازمان نظام پزشکی ادامه این روند و هرگونه تخریب جامعه نجیب پزشکی و همراهی با عناصر کج فهم را به شدت محکوم و عواقب هر نوع واکنش اجتماعی را گوشزد می‌نماید.

رییس کل سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به رییس سازمان صدا و سیما، توقف روند تولید و پخش هرگونه برنامه اهانت‌آمیز به جامعه پزشکی را خواستار شد.

به گزارش ایلنا، در متن نامه علیرضا زالی، رییس کل سازمان نظام پزشکی به عزت الله ضرغامی، رییس سازمان صدا و سیما آمده است: «همانطور که مطلعید امسال سیاست‌های کلی سلامت توسط مقام معظم رهبری ابلاغ و توجه به این امر توسط مقامات ارشد اجرایی کشور به منصفه ظهور درآمده است.

اکنون که احساس رضایت مردم از تلاش و زحمات شبانه‌روزی و طاقت فرسای جامعه پزشکی در اقصی نقاط کشور متجلی است، این جامعه خدوم که رکن رکین موفقیت در اجرای برنامه‌های بهداشتی - درمانی و مورد وثوق‌ترین گروه مرجع اجتماعی است، توانسته با همه کاستی‌ها و مشکلات متعدد با ایثار و از خودگذشتگی علیرغم بسیاری ناملایمات و کج سلیقگی‌ها مثل همیشه حداکثر توش و توان خود را برای ارایه خدمات بهتر بهداشتی - درمانی برای مردم عزیزمان به کار گیرد، اما بار دیگر از سوی جریانات ناآگاه و مغرض با پخش برنامه‌هایی از طریق رسانه ملی با موضوعات سلامت و حتی غیر آن به ویژه برنامه تاسف برانگیز " شوق زندگی " و طراحی سوالات سخیف و موهن که غالبا در پی ایجاد یاس و نگرانی در مردم، دلسردی و رنجش در جامعه پزشکی کشور و صدمه وارد کردن به باارزش‌ترین سرمایه پزشک و بیمار یعنی اعتماد فی‌مابین که مهمترین عامل موثر در بهبود بیمار و کیفیت درمان است، مورد تعرض واقع شده است.

سوال اساسی این است، واقعا در شرایطی که پزشکان این مرز و بوم در تمامی ساعات شبانه روز در جای جای این خاک پهناور به خدمت رسانی به آحاد جامعه و کمک به دولت مشغولند، اهداف تولید و پخش چنین برنامه‌های صرفا اهانت آمیزی چه می‌تواند باشد؟

لازم به ذکر است سازمان نظام پزشکی ادامه این روند و هرگونه تخریب جامعه نجیب پزشکی و همراهی با عناصر کج فهم را به شدت محکوم و عواقب هر نوع واکنش اجتماعی را گوشزد می‌نماید.

امید است با اقدام عاجل جنابعالی نسبت به توقف این فرایند تسریع و با تاسی به سخنان مقام معظم رهبری با رفع نگرانی‌ها برای همیشه چنین سناریوهایی از رسانه ملی رخت بربندد.»

پزشک جامعه جامعه پزشکی درمان سازمان صدا و سیما سازمان نظام پزشکی سرمایه مشکلات مقام معظم رهبری نظام پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر