کد خبر: 182370 A

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت:

این ویروس همچنین از راه های دیگری همچون نوشیدن آب، استفاده از وسایل غذاخوری مشترک، استفاده از حمام و سرویس های بهداشتی عمومی و حتی نیش پشه منتقل نمی شود.

رییس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: «اچ آی وی»(ویروس عامل بیماری ایدز) از طریق مواردی همچون شنا در آب استخر و تماس های معمولی مثل دست دادن و روبوسی منتقل نمی شود.

به گزارش ایلنا از وزارت بهداشت، دکتر «عباس صداقت» افزود: این ویروس همچنین از راه های دیگری همچون نوشیدن آب، استفاده از وسایل غذاخوری مشترک، استفاده از حمام و سرویس های بهداشتی عمومی و حتی نیش پشه منتقل نمی شود.

وی، ایدز را بیماری رفتاری برشمرد که از دو راه اصلی یعنی رفتارهای جنسی پرخطر محافظت نشده و استفاده از سرنگ و سوزن مشترک در جریان مصرف تزریقی مواد مخدر منتقل می شود.

صداقت بر ضرورت خویشتن داری و وفاداری به همسر، استفاده از وسایل محافظت کننده و پرهیز از استفاده از سرنگ و سوزن مشترک در جریان تزریق مواد مخدر برای پیشگیری از ابتلا به عفونت «اچ آی وی» تاکید کرد.

براساس آخرین آمار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا کنون ۲۷ هزار و ۴۱۶ مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده اند که مردان ۸۹ درصد و زنان ۱۱ درصد مبتلایان را تشکیل داده اند.

ایدز زنان سرویس های بهداشتی مردان مواد مخدر وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ویروس آب منتقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر