کد خبر: 201862 A

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا:

بخشش اضافه خدمت سربازان وظیفه حین خدمت در اختیار فرمانده‌هان یگان‌های خدمتی آنان است و در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا و یا مراکز وظیفه عمومی استان‌ها نیست.

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا تاکید کرد: بخشش اضافه خدمت سربازان حین خدمت در اختیار فرماندهان یگان های خدمتی است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رحمان علیدوست گفت: بخشش اضافه خدمت سربازان وظیفه حین خدمت براساس(تبصره یک ماده ۵۸)، در اختیار فرمانده‌هان یگان‌های خدمتی آنان است و در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا و یا مراکز وظیفه عمومی استان‌ها نیست.

وی خاطرنشان کرد: همه سربازان حین خدمت که دارای اضافه خدمت سنواتی هستند، در صورت داشتن یکی از ضوابط مربوط به(تبصره یک ماده ۵۸) قانون خدمت وظیفه عمومی، می‌توانند با مراجعه به نیروی انسانی یگان خدمتی خود نسبت به درخواست و پیگیری بخشش اضافه خدمت خود اقدام کرده و یگان های خدمتی آنان نیز باید به درخواست آنان رسیدگی کند.

علیدوست در تشریح «تبصره یک ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی» اظهار داشت: برابر ضوابط ابلاغی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، مشمولان غایبی که به خدمت اعزام می‌شوند در صورتیکه حین خدمت، حسن اخلاق و رفتار و جدیت در انجام وظایف خود نشان دهند یا در عملیات جنگی ابراز شجاعت و فداکاری کنند به نحوی که مورد تایید فرماندهان و روسای ذیربط باشد، با تایید مقامات سرلشگری و همطراز در سازمان مربوط، تمام اضافه خدمت یا بخشی از آن بخشیده خواهد شد.

معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا اضافه کرد: ضوابط اجرایی بخشش اضافه خدمت فوق، توسط ستادکل نیروهای مسلح به کلیه رده‌های نیروهای مسلح ابلاغ شده است.

اخلاق قانون نیروهای مسلح نیروی انسانی خدمت یگان عمومی بخشش وظیفه خدمتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر