کد خبر: 202037 A

وزیر بهداشت خبر داد:

هم اینک برای دارو‌ها و جراحی‌های مورد نیاز جمعیت نابارور کشور بیمه‌ای وجود ندارد / سیاست‌های افزایش جمعیت و تغییر روند اشتباهی که در طول سه دهه گذشته اعمال شده، مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارائه خدمات بیمه به جمعیت نابارور در کشور مورد توجه این وزارتخانه است.

به گزرش ایلنا، سیدحسن هاشمی روز شنبه در حاشیه مراسم بهره برداری چند طرح بهداشتی و درمانی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: ارائه خدمات بیمه به جمعیت نابارور کشور در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب جهت اتخاذ سیاست‌های افزایش جمعیت و تغییر روند اشتباهی که در طول سه دهه گذشته اعمال شده، مورد توجه وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی گفت: هم اینک برای دارو‌ها و جراحی‌های مورد نیاز جمعیت نابارور کشور بیمه‌ای وجود ندارد.

وزیر بهداشت افزود: تصور ما این است که اگر از این قشر شروع کنیم هم به دلیل علاقه‌ای که خودشان دارند و هم به دلیل اینکه یک کار انسانی است خیلی سریع‌تر به جواب می‌رسیم و حتما فرزندان برومندی تقدیم کشور خواهند شد.

هاشمی ادامه داد: باید مشوقهای اقتصادی و اجتماعی متعددی برای خانواده‌ها به خصوص خانواده‌های شاغل تعریف شود تا آن‌ها را نسبت به افزایش جمعیت ترغیب نماید.

وی گفت: علاقه مندیم جمعیت ایران در گروههایی افزایش یابد که بطور کلی دانش و فناوری کشور را ارتقاء دهد و در جهت هرچه بیشتر کاستن از وابستگی‌ها به ما کمک کند.

وزیر بهداشت افزود: بنابراین ضروری است دولت و مجلس برای قشر تحصیل کرده و کارمندان مشوق‌های مناسبی را در نظر بگیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع نیز اظهارداشت: بدون تردید اجرای نظام ارجاع در کل کشور موثر خواهد بود اما موفقیت آن تا حد زیادی به رفتار خود مردم بستگی دارد که چقدر علاقه‌مند باشند از خدماتی که در این قالب پیش بینی شده استفاده کنند.

هاشمی گفت: پس از اجرای این طرح، پرداختی‌های بیماران به پنج درصد کاهش می‌یابد و بخشی از خدماتی که می‌گیرند، بدون هزینه خواهد بود.

افزایش جمعیت اقتصادی و اجتماعی ایران بهداشت درمان و آموزش جراحی خانواده دارو رهبر معظم انقلاب وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر