کد خبر: 214334 A

دبیر ستاد کشوری تحول نظام سلامت خبر داد:

طی برنامه ریزی‌های انجام شده سیاست‌هایی در سطح دانشگاهی و ستادی تبیین شده که طی آن به شکایات مردمی در اسرع وقت پاسخ داده شود و برنامه‌های نظارتی جدی‌تر از قبل ادامه یابد.

دبیر ستاد کشوری تحول نظام سلامت گفت: از اولین روز اجرای برنامه تحول نظام سلامت، بر نحوه اجرای بسته‌های خدمتی این برنامه در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت نظارت قابل توجهی، صورت گرفته است.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محمد آقاجانی اعلام کرد: نظارت بر حسن اجرای این برنامه در سطح دانشگاه به عهده رییس دانشگاه و در سطح ستاد مرکزی به صورت متمرکز به عهده معاون درمان وزارت بهداشت می‌باشد، لذا طی برنامه ریزی‌های انجام شده سیاست‌هایی در سطح دانشگاهی و ستادی تبیین شده که طی آن به شکایات مردمی در اسرع وقت پاسخ داده شود و برنامه‌های نظارتی جدی‌تر از قبل ادامه یابد.

وی ادامه داد کمیته ویژه نظارت بر اجرای برنامه تحول نظام سلامت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عضویت نمایندگان معاونت‌های درمان، بهداشت، توسعه و مدیریت منابع، غذا و دارو، آموزشی، پرستاری، دفتربازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و سازمان بیمه سلامت ایرانیان با محوریت حوزه درمان در‌‌ همان روزهای ابتدایی تشکیل شد که مدیریت اطلاعات و پاسخگوئی به شکایات واصله از طریق سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۵۹۰، تلفن ۱۵۹۰ و پایگاه اینترنتی tahavol. behdasht. gov. ir، پایش برنامه‌های ابلاغی و نظارت بر نحوه عملکرد دانشگاه و بیمارستان‌های تابعه در اجرای وظایف و مسئولیت‌های تعریف و ابلاغ شده را بر عهده دارد.

آقا جانی افزود: تاکنون ۱۱ تیم بازرسی دبیرخانه اجرایی ستاد کشوری تحول نظام سلامت از ۲۵۲ بیمارستان مشمول طرح و وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازدیدهای دقیقی را به عمل آورده‌اند که ما حصل این نظارت‌ها ارائه ۳۵ اخطار شفاهی و همچنین ۵۶ اخطار کتبی به متخلفین بوده است. از سوی دیگر اعضاء دبیرخانه اجرایی ستاد تحول نظام سلامت نیز سه سفر استانی به اراک، تبریز و کردستان داشته و ضمن ارزیابی اقدامات انجام شده در بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی مذکور به ارائه راهکار جهت حل چالش‌ها و مشکلات پرداختند.

گفتنی است، پیرو اجرای برنامه تحول نظام سلامت به ۸۲۵ مورد شکایت ثبت شده توسط سامانه ۲۰۰۰۱۵۹۰ رسیدگی و پیگیری‌های لازم در این زمینه بعمل آمده است.

بیمارستان تلفن دارو دانشگاه های علوم پزشکی درمان سلامت مشکلات معاون وزارت بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر