کد خبر: 214545 A

ویروس مرگبار ابولا تاکنون ۹۲۱۶ تن را آلوده کرده که از این میان ۴۵۵۵ تن جان خود را از دست داده‌اند / بیشترین میزان ابتلا به این ویروس و مرگ ناشی از آن به ترتیب در سه کشور آفریقایی لیبریا، سیرالئون و گینه گزارش شده است.

درچارچوب عملیات مقابله با شیوع ابولا، مسافرانی که از گینه عازم فرانسه هستند، یکبار در فرودگاه مبدا و بار دیگر در فرودگاه مقصد مورد کنترل قرار می‌گیرند.

به گزارش ایلنا، بلژیک نیز از تدابیر ویژه‌ای برای کنترل چمدان‌های مسافران سه کشور آفریقایی درگیر ابولا خبر داده است. به همین منظور مقامات فرودگاه بروکسل جابجایی چمدان‌ها را به شرکتی خارج از فرودگاه سپرده‌اند.

یکی از کارکنان بخش حمل و نقل چمدان‌ها در این فرودگاه با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی گفت: «ما واقعا به اطلاعات شفاف و برنامه مشخص از طرف مقامات نیاز داریم.»

از سوی دیگر مقامات بهداشتی اسپانیا می‌گویند: نتیجه آزمایش چهارتن که مشکوک به ابتلا به ابولا بودند منفی گزارش شده است.

بر اساس گزارش روز جمعه سازمان جهانی بهداشت، ویروس مرگبار ابولا تاکنون ۹۲۱۶ تن را آلوده کرده که از این میان ۴۵۵۵ تن جان خود را از دست داده‌اند. بیشترین میزان ابتلا به این ویروس و مرگ ناشی از آن به ترتیب در سه کشور آفریقایی لیبریا، سیرالئون و گینه گزارش شده است.

از سوی دیگر سازمان ملل متحد و بانک جهانی در هشداری از نبود انسجام بین المللی نسبت به مقابله با ابولا در کشورهای درگیر انتقاد کرده‌اند. جیم یونگ کیم، رئیس بانک جهانی در کنفرانسی در پاریس گفت: «ما در مقابله با ابولا داریم شکست می‌خوریم.»

ابولا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر