کد خبر: 216860 A

این بسته شامل ثبت مشخصات فردی جوانان شامل محل اقامت، جنسیت، وضعیت تحصیل، وضعیت اشتغال، وضعیت تاهل، سابقه بیماری در خانواده و بررسی سبک زندگی جوانان است.

مدیرکل سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای آزمایشی بسته خدمات سلامت جوانان در استان‌های کرمانشاه، آذربایجان شرقی، زابل، سیستان و بلوچستان، فارس و خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، محمد اسماعیل مطلق گفت: این بسته شامل ثبت مشخصات فردی جوانان شامل محل اقامت، جنسیت، وضعیت تحصیل، وضعیت اشتغال، وضعیت تاهل، سابقه بیماری در خانواده و بررسی سبک زندگی جوانان است.

وی افزود: در بخش سبک زندگی جوان، بررسی‌های مربوط به عادات‌ غذایی، الگوی خواب و بیداری، الگوی مصرف مواددخانی، کار با رایانه و فعالیت فیزیکی و در بخش پزشکی عمومی نیز بررسی‌های مربوط به بیماری‌های پزشکی عمومی به همراه مداخلات موثر گنجانیده شده است.

مدیرکل سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت افزود: برای اولین بار سووالات خودارزیابی جوانان در بخش‌های سلامت جسم، سلامت روانی رفتاری، سلامت روابط و سلامت اجتماعی در این بسته قرار داده شده است که جوان براساس سووالات فرم‌هایی، خود را ارزیابی نموده و برحسب نمره‌ای که به دست می‌آورد، بسته مداخلاتی مورد لزوم به وی ارائه می‌شود.

مطلق افزود: همچنین برای ارتقای سبک زندگی جوانان سه بسته آموزشی در قالب روابط اجتماعی سالم، تغذیه و فعالیت فیزیکی مناسب و سلامت جسمانی تدوین و طراحی شده و در اختیار ذینفعان قرار گرفته است.

آذربایجان شرقی استان کشور اشتغال جنسیت خانواده خواب سبک زندگی سلامت سیستان و بلوچستان وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر