کد خبر: 220004 A

شهید محمد عبدالحسینی روز اول شهریور سال ۱۳۶۷ مصادف با عاشورای حسینی ۱۴۰۹ هجری قمری هنگام پاکسازی محور مهاباد در درگیری با عناصر ضد انقلاب در ارتفاعات کوه های صعب العبور آن منطقه به درجه رفیع شهادت نایل آمد.


وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی همزمان با سالگرد شهادت شهید محمدعبدالحسینی با خانواده این شهید بزرگوار دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت؛ هاشمی در این دیدار صمیمانه ضمن تجلیل از مقام شامخ شهدای انقلاب و دوران دفاع مقدس، یاد و خاطره این شهید بزرگوار که در روز عاشورا به فیض شهادت نائل شده است را گرامیداشت.

وزیر بهداشت ضمن گفتگوی صمیمانه با خانواده شهید محمد عبدالحسینی با ویژگیهای شخصیتی و اخلاقی این شهید آشنا شد و در جریان نحوه شهادت وی قرار گرفت.

هاشمی در سخنان خود ضمن تجلیل از مقام شهدا و قدردانی از زحمات و ایثارگری خانواده های آنان تاکید کرد همواره باید خون شهدا را پاس بداریم و راه آنان را ادامه دهیم و در مسیر تحقق آرمان های آنان گام برداریم.

بر اساس این گزارش، پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این نشست با بیان این که شهدا به وظیفه خود در قبال این جامعه و نظام عمل کردند، بزرگداشت مقام شامخ و یاد و خاطره شهدا را یک تکلیف برشمرد و اظهار امیدواری کرد همگی بتوانیم ادامه دهنده راه امام راحل و شهدا باشیم و به وظیفه خود در قبال نظام به نحو احسن عمل کنیم.

در ادامه این دیدار برادر شهید عبدالحسینی ضمن بیان خاطراتی از شهید درباره نحوه شهادت و ویژگیهای شخصیتی و اخلاقی وی توضیحاتی داد و گفت: شهید محمد عبدالحسینی عاشق شهادت بود و آگاهانه گام در این مسیر گذاشته بود. او واقعا و از صمیم قلب به خدمتگزاری به نظام علاقمند بود و خداوند نیز این توفیق را به وی ارزانی داشت تا در عاشورای سال ۶۷ به فیض شهادت نائل شود.

در خاتمه این دیدار وزیر بهداشت و رییس دانشگاه با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از مادر بزرگوار این شهید والامقام قدردانی کردند.

گفتنی است؛ شهید محمد عبدالحسینی متولد ۱۱ اسفند ۱۳۴۷ تهران بود که سال ۶۶ بعنوان دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پذیرفته شد. وی به عنوان بسیجی داوطلب لشگر ۱۰ سیدالشهدا به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و در نهایت روز اول شهریور سال ۱۳۶۷ مصادف با عاشورای حسینی ۱۴۰۹ هجری قمری هنگام پاکسازی محور مهاباد در درگیری با عناصر ضد انقلاب در ارتفاعات کوه های صعب العبور آن منطقه در سن ۱۹ سالگی به درجه رفیع شهادت نایل آمد و پیکر پاکش در قطعه ۴۰ ردیف ۳۴ شماره ۲۰ بهشت زهرا(س) به خاک سپرده شد.

امام راحل انقلاب بهداشت درمان و آموزش جامعه خاک خانواده رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر