کد خبر: 226072 A

بسیجی در فرهنگ ما به معنای انسان والا همتى است که غیرت دینى، زمان شناسى، ابتکار و خلاقیتش او را به میدان چالش‏هاى حیاتى و اساسى می‌کشاند، می‌دانی که همه ابعادش جهاد و خدمت است.

دکتر هاشمی در پیامی به مناسبت هفته بسیج گفت: بسیج درست‌ترین درک از اتحاد، اراده، اخلاص، انجام وظیفه و تجلیگاه حقیقى ایده و عمل است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سید حسن هاشمی در پیامی به مناسبت گرامی داشت هفته بسیج گفت: بسیجی در فرهنگ ما به معنای انسان والا همتى است که غیرت دینى، زمان شناسى، ابتکار و خلاقیتش او را به میدان چالش‏هاى حیاتى و اساسى می‌کشاند، می‌دانی که همه ابعادش جهاد و خدمت است.

متن پیام بدین شرح است: بسیج، نامی آشنا در فرهنگ مردم ایران زمین است. واژه‌ای که امام خمینی(رحمة الله علیه) آن را به شجره‌ طیبه و درخت تناور و پر ثمری تشبیه کرده که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل، طراوت یقین و حدیثعشق می‌دهد. امروز همه ما وظیفه داریم برای اعتلای این نام بلند تلاش کنیم و آن را همچنان با طراوت و مایه امن و امان و آسایش مردم نگه داریم. چنان که جامعه با آرامش به آن تکیه زند و بسیج را مظهر عزم ملی و مدیریت جهادی بداند.

بسیج درست‌ترین درک از اتحاد، اراده، اخلاص، انجام وظیفه و تجلى‏گاه حقیقى ایده و عمل می‌باشد؛ فراگیر شدن این فهم درست، بالندگى و رشد جامعه در تمامی ابعاد را سبب می‌شود و ارتباطی ناگسستنى میان اجزاى نظام اسلامى را رقم مى‏زند.

بسیجی در فرهنگ ما به معنای انسان والا همتى است که غیرت دینى، زمان شناسى، ابتکار و خلاقیتش او را به میدان چالش‏هاى حیاتى و اساسى می‌کشاند، می‌دانی که همه ابعادش جهاد و خدمت است.

کرامت و اقتدار بسیج اما در پناه اندیشه پاک، نیت خالص و تبعیت او از رهبری نهفته است؛ او براساس دانش، درک، اعتقاد و وظیفه الهی عمل می‌‏کند بنابراین حرکتش، بی‌ریشه و سطحی نیست، بلکه آکنده از منطق، منطبق بر نیازهای جامعه و در مسیر خدمت به مردم است.

با این نگاه، هر یک از ما با توانایى‏هاى خود، یک بسیجی است که براى رساندن مملکت به جایگاه حقیقى و آرمانى‏اش کوشش مى‏کند.

پس همه باید برای ارتقاء و شناساندن فرهنگ اصیل بسیج، که ضامن پیشرفت، استقلال و آزادگی است، تلاش کنیم. هفته بسیج فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن این فرهنگ و ارزشهای برگرفته از آن است. فرا رسیدن این هفته را گرامی بداریم و سعی کنیم یک بسیجی واقعی برای کشور، انقلاب و اسلام باشیم.

استقلال امام خمینی انقلاب بسیج جامعه رشد زمین مردم ایران وزارت بهداشت وزیر بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر